Facebook Google+ Twitter

Mrągowska poezja w Almanachu

Kilka miesięcy trwały przygotowania Almanachu Poezji Mrągowskiej "Tu się ze sobą mijamy". Patronat nad wydawnictwem objęła Burmistrz Mrągowa, Otolia Siemieniec. Promocja almanachu odbędzie się 30 stycznia w mrągowskiej czytelni.

Okładka Almanachu Poezji Mrągowskiej / Fot. K. Enerlich Almanach jest pierwszym tego typu zbiorem poezji mrągowskiej. Jego pierwszą część stanowią wiersze poetów przedwojennych, pochodzących z okolic Ządźborka, czyli dawnego Mrągowa. Druga część to Wielogłos, czyli wiersze współczesnych poetów, związanych z Mrągowem. Teksty te były nadsyłane przez autorów do twórców Almanachu, zaś ich wyboru dokonał prof. Zbigniew Chojnowski, znany w regionie poeta i literat. On jest również autorem słowa wstępnego oraz całej koncepcji Almanachu.

Nad całością wydawnictwa czuwała Barbara Szymańska, kierowniczka Biblioteki Miejskiej w Mrągowie. Biblioteka była wydawcą tomu. - Serdecznie zapraszamy Miłośników Poezji na Wieczór Autorski z Twórcami Almanachu Poezji Mrągowskiej „Tutaj się ze sobą mijamy”. Spotkanie odbędzie się w piątek 30 stycznia o godzinie 17.00 w Czytelni Biblioteki Miejskiej w Mrągowie - zapowiadają twórcy Almanachu. W programie spotkania rozmowy z autorami oraz możliwość zakupu tomu z dedykacjami.

Tom zawiera wiersze nie tylko mrągowian, ale również osób, związanych z miastem. Wielu z nich ma za sobą już poetyckie publikacje i w lokalnej społeczności funkcjonują jako poeci. Dla kilku osób Almanach jest miejscem ich poetyckiego debiutu. - Warto sięgnąć po almanach, choćby dlatego, by zobaczyć, czym żyją ludzie, wiązani z naszym miastem. Warto przeczytać o ich nadziejach, marzeniach czy fascynacjach - mówią twórcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.