Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28648 miejsce

Mrągowski komendant z tarczą

Tarczę Bezpieczeństwa - nagrodę dla zaangażowanych w działania na rzecz bezpieczeństwa drogowego - otrzymał, obok siedmiu innych działaczy i samorządowców z regionu Warmii i Mazur komendant mrągowskiej policji, Wiesław Kapuściński.

Mrągowski komendant odbiera statuetkę z rąk Krzysztofa Hołowczyca / Fot. Waldemar ZiarekSymboliczne statuetki są wyrazem uznania dla autorów skutecznych inicjatyw oraz zachętą do dalszej działalności w tym zakresie. Wyróżnienia wręczył kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc. Wyróżnienie mrągowskiemu komendantowi przyznane zostało za tzw. "Taxi OKO". To wspólna akcja policji i taksówkarzy. Kierowcy zwracali szczególną uwagę na ewentualne naruszenia prawa (pobicia, kradzieże itp) i zgłaszali takie przypadki na policję za pośrednictwem specjalnej linii. Dzięki temu udało się złapać na tzw. gorącym uczynku kilku przestępców.Fundacja "Kierowca Bezpieczny" wraz z jej fundatorem Krzysztofem Hołowczycem przyznaje osobom istotnie zaangażowanym w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach Warmii i Mazur „Tarcze Bezpieczeństwa”. Władze Fundacji uważają, że najlepszym sposobem uczczenia pamięci ofiar wypadków drogowych jest wyróżnienie osób, które swoimi działaniami przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa polskich dróg, a tym samym ograniczenia liczby ofiar tych zdarzeń.„Tarcze Bezpieczeństwa” w tym roku otrzymali:

- Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego,

- Wiesław Kapuściński, komendant powiatowy policji w Mrągowie

- Jolanta Piotrowska, burmistrz Giżycka,

- Magdalena Pepol, zastępca dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie,

- Mirosław Nicewicz, dyrektor oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie,

- Anna Krysztopa, dyrektor Szkoły Podstawowej w Skomacku Wielkim,

- Adam Krzyśków, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

j.w.

Komentarz został ukrytyrozwiń

""Taxi OKO". To wspólna akcja policji i taksówkarzy" - warto uzupełnić ową informację, że gdyby nie Starostwo Powiatowe w Mrągowie (słowa Wiesława Kapuścińskiego), które wyłożyło na ten cel 20 tys. zł, akcja nie mogła by w ogóle zaistnieć. Pozdrawiam. (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.