Facebook Google+ Twitter

Mroczno przeczy schematom. Mieszkańcy prężnie działają we wsi!

Klimat życia wioski kształtują ludzie, zwłaszcza młodzi z energią i wolą pracy. Oczywiście w dobrym tego słowa rozumieniu. Promieniują więc energią szkoły we wsi i okolicy, promieniują pomysłami zaistnienia z jak najlepszej strony. Pomagają im i wspierają starsi i doświadczeni.

 / Fot. w24Jeśli ktoś powie, że na wsi jest głucho, smutno, ponuro i nieznośnie to może być w wielkim błędzie. Oto przykład, który powinien takim poglądom zaprzeczyć. Niewielkie Mroczno w powiecie nowomiejskim. Wieś licząca około 1100 mieszkańców, ma 255 gospodarstw, szkołę podstawową i ponadpodstawową, ośrodek zdrowia, Ochotniczą Straż Pożarną i kościół. I nic więcej? Są także: Koło Gospodyń Wiejskich, zespoły muzyczne, Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Klub MUKS Olimpia i Klub Sportowy Mroczno. W okolicy rozciągają się bagna i łąki, wśród nich staw i jezioro, płynie rzeczka, dalej są lasy i wzniesienia i oczywiście pola uprawne.

A we wsi nie jest ani głucho, ani smutno, ani ponuro. Bo klimat wioski kształtują ludzie, zwłaszcza młodzi z energią i wolą pracy. Oczywiście, w dobrym tego słowa rozumieniu. Szkoły więc promieniują we wsi i okolicy energią i pomysłami zaistnienia z jak najlepszej strony. Pomagają im i wspierają starsi, doświadczeni, chętni niesienia pomocy dzieciom i młodzieży. Także ludzie dobrej woli z dalszych okolic, nawet z odległej Brodnicy.

Szczególnie wyróżnia się w ciekawych inicjatywach, co zresztą zrozumiałe ze względu na wiek dzieci i młodzieży, Zespół Szkół w Mrocznie. Tutaj właśnie 14 stycznia br., chętni ze wsi i okolic mogli oddać krew do punktu krwiodawstwa. 28 osób oddało łącznie ponad 12 litrów krwi - czytamy na stronie grodziczno.wm.pl. Akcję przeprowadzili oczywiście specjaliśc z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, Oddział w Brodnicy. Wystarczyły zaledwie trzy godziny i sprawa wielkiej wagi społecznej i medycznej załatwiona. Bezcenny lek ratujący zdrowie, a przede wszystkim życie, trafił we właściwe ręce i odjechał do szpitala, aby pomóc innym, ciężko chorym ludziom.

To nie pierwsza taka akcja Zespołu Szkół w Mrocznie. Podobne akcje organizowane są od trzech lat dwa razy w roku. Zawsze z dobrymi, imponującymi wprost, wynikami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.