Facebook Google+ Twitter

"Mroczny Rycerz powstaje" zarobił 355 mln dolarów

Warner Bros. podał, że w ciągu tylko tego weekendu film zarobił 36.4 mln dolarów. "Wsparcie widzów jest ogromne. Niedawna tragedia (w trakcie premiery zabito 12 osób) boli każdego. Jesteśmy tym poruszeni" - mówi szef dystrybucji Dan Fellman.

"The Dark Knight Rises" (Mroczny rycerz powraca) ustanowil rekord zarabiając blisko 48 mln dolarów tylko dzięki dystrybucji do kin IMAX. Projekcje filmów w systemie IMAX (realizacja z zastosowaniem największego kadru we współczesnej kinematografii) wymagają specjalnej sali kinowej.

Christopher Nolan, który już po raz trzeci podjął się zadania nakręcenia obrazu o przygodach komiksowego bohatera, nakręcił ponad 40 procent filmu z zamiarem prezentowania go w technologii IMAX.

"To było jasne, że film będzie faworytem, choć myślałem, że odbędzie się wyścig o pierwsze miejsce z filmem "Pamięć absolutna" (drugie miejsce w box office - przyp. aut.)" - powiedział Associated Press Paul Dergarabedian, analityk portalu hollywood.com - informuje blog.newsok.com.

Fikcyjna postać batmana, człowieka-nietoperza, została wymyślona przez Boba Kane'a i Billa Fingera. Batman to bohater serii komiksowych wydawanych przez amerykański DC Comics. Od momentu ukazania się pierwszego numeru w 1939 roku, powstał szereg seriali telewizyjnych i filmów opartych na jego niezwykłych przygodach.
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.