Facebook Google+ Twitter

„Mroczny rycerz" zarobił 155 mln dol. w jeden weekend

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-21 08:15

Rekordy popularności bije w Stanach Zjednoczonych nowy film o Batmanie, zatytułowany „Mroczny rycerz". W miniony weekend film przyniósł ponad 155 milionów dolarów dochodu. To rekord w historii amerykańskiego kina. Nową wersję Batmana, tak jak poprzednią, wyreżyserował Christopher Nolan. Główne role grają Christian Bale, Aaron Chart, Michael Caine oraz zmarły kilka miesięcy temu Heath Ledger.

W filmie tytułowy bohater postanawia ostatecznie rozprawić się z zorganizowaną przestępczością w mieście Gotham. Jak zwykle na przeszkodzie staje mu Joker. Recenzenci podkreślają jednak, że „Mroczny rycerz" nie jest prostą historią o walce dobra i zła. Zgodnie twierdzą, że nowy „Batman" wchodzi głębiej w charaktery bohaterów i opowiada niebanalną historię.

W czasie pierwszego weekendu w Stanach Zjednoczonych „Mrocznego rycerza" obejrzało prawie 22 miliony widzów. Wpływy ze sprzedaży biletów na poziomie 155 milionów były o 4 miliony dolarów wyższe od dotychczasowego rekordu filmu „Spider-Man 3". Przy takich dochodach koszty produkcji „Mrocznego rycerza" w wysokości 185 milionów dolarów zwrócą się producentom już za kilka dni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.