Facebook Google+ Twitter

Mróz dał się we znaki poznaniakom

W czwartek 13 grudnia w Poznaniu chwycił ostry mróz. Temperatura spadła poniżej -10 st. C. Było to przyczyną utrudnień i groźnych zdarzeń drogowych, m.in. na górnym tarasie Rataj, gdzie zerwała się tramwajowa sieć trakcyjna.

13 grudnia w Poznaniu doszło do kilku zdarzeń drogowych. / Fot. Mateusz WawrowskiNa poznańskim Chartowie przed godz. 8 doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej. Minusowa temperatura spowodowała, że sieć się zerwała. Przez dwie godziny nie kursowały tramwaje na górnym tarasie Rataj, od ronda Starołęka do tunelu na Franowie. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne uruchomiło zastępczą linię autobusową na trasie od ronda Starołęka do os. Lecha. Tam mieszkańcy mogli wsiąść w tramwaje linii 6, 16 i 18 i spokojnie dojechać do pracy. Służby techniczne pracowały w miejscu zerwania sieci, specjalny drogowo-torowy samochód wypychał tramwaje z feralnego odcinka. Wszystko wróciło do normy po godz. 10.

Czterdzieści minut później na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Wielkopolskiej "rozjechał się" 2-wagonowy tramwaj linii 5. Skład wypełniony pasażerami, jechał w kierunku pętli Piątkowska. Na miejsce zdarzenia przyjechały służby naprawcze MPK, które cofnęły tramwaj. Po 15 min ruch wznowiono, a wykolejony pociąg kontynuował podróż.

Trzy zastępy straży pożarnej o godz. 11.10 zostały wezwane do wypadku na wiadukcie ulicy Krzywoustego. Samochód osobowy jadący w kierunku Kórnika uderzył w barierki. Nikomu nic się nie stało.

Kolejne zdarzenie na Ratajach. Około godz. 14 przy przystanku Żegrze III, tramwaj linii 17 potrącił młodego mężczyznę. 18-letni chłopak przebiegał przez tory, na szczęście nie znalazł się pod wagonem. Gdy został uderzony, przewrócił się przed pojazdem szynowym. Na miejsce zdarzenia przybyło pogotowie ratunkowe, które zabrało poszkodowanego do szpitala. Ruch tramwajowy został wznowiony o godz. 14.23.

W tramwaju jadącym na linii numer 8 przewróciła się pasażerka. Do upadku doszło o godz. 15.12 na ulicy Fredry. Poszkodowanej nic poważnego się nie stało, została zabrana do szpitala. Utrudnienia trwały do godz. 15.30.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To wina feralnej 13 -ki . Moja siostra trzynastego nie wychodzi z domu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.