Facebook Google+ Twitter

Mróz kontra skóra, czyli czas na zmiany w kosmetyczce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-12-02 16:09

Im zimniej, tym gorzej. Zamiast o dobrą zabawę, czas więc zadbać o skórę i korzystać z uroków zimy o nic się potem nie martwiąc.

Zimowy krajobraz / Fot. www.sxc.huSuche powietrze daje się we znaki nie tylko miłośnikom zimy i nart, ale także i bywalcom całonocnych imprez na świeżym, mroźnym powietrzu. O tym, jak łatwo skórę zniszczyć i odmrozić, można mówić długo, dlatego zanim gdziekolwiek pojedziemy, warto przejrzeć zawartość kosmetyczki. Przed nami impreza za imprezą. Już niebawem powitamy Nowy Rok. Większość, jak co roku, na miejskich rynkach, czyli tam gdzie mroźno i wietrznie. W ferworze zabawy zapominamy o tym, co najważniejsze - o naszej skórze. Potem cierpimy bo twarz, która jeszcze niedawno wyglądała całkiem normalnie, nagle ściąga się i dość mocno piecze. To efekt zimnego i jednocześnie suchego powietrza. Dodatkowo, ma ono wpływ również na nasze naczynia krwionośne. Pod wpływem zimna non stop kurczą się i rozszerzają na przemian, przez co dochodzi do ich pękania. To jednak nie wszystkie czynniki szkodliwe. Problemem jest również słońce. Wbrew pozorom, opala ono także zimą. Co śmieszne, czasem nawet bardziej, niż latem. I choć nikt w to nie wierzy, to czysta prawda, co potwierdzają zapaleni miłośnicy górskich stoków. Czas się zabezpieczyć!

Ochronić skórę można na kilka sposobów, choć ten najbardziej popularny, to kremy ochronne dostosowane do minusowych temperatur. Większość z nich ma gęstą i zwartą konsystencję, która pozwala wytworzyć na skórze dodatkową powłokę nie przepuszczającą powietrza. Te najnowocześniejsze udoskonalono, do ich składu dorzucając filtry UV, które pomagają ochronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Kremy tego typu nakłada się na miejsca najbardziej narażone na zimne powietrze. Należą do nich: twarz, uszy i dłonie. To te miejsca powinniśmy smarować jak najgrubszą kremową warstwą. Na pękanie narażone są również nasze usta, dlatego już teraz na rynku pełno ochronnych pomadek z witaminami, które pomogą nam uniknąć kłopotów.

Kosmetyki zimowe to produkty mało znane. Zazwyczaj się o nich nie pamięta, albo macha ręką na ostrzegawcze rady innych. Potem się cierpi, a odbudowa uszkodzonego naskórka trwa wiele tygodni. Bez względu na to, gdzie jesteś, pamiętaj że rękawiczki i czapka nie wystarczą. Twoja skóra potrzebuje więcej, niż tylko cienkiej bawełnianej osłony. Przejrzyj kosmetyczkę i uzupełnij braki. Pierwsze mrozy już za nami.

Ewa Żuchowska

Więcej informacji: NajlepszeImprezy.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.