Facebook Google+ Twitter

Mróz wstrzymał pracę przy budowie autostrad. Będą na Euro?

Niskie temperatury sprawiły, że prace przy budowie autostrad zostały wstrzymane. To zła wiadomość dla tych, którzy liczyli na przejazd autostradą A2 na odcinku od Łodzi do Warszawy podczas turnieju Euro 2012.

 / Fot. Silu, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Trzciel_budowa_A2.jpgGwałtowny atak zimy nie pozwala na prowadzenie prac przy budowie dróg. Prace drogowców ograniczają się teraz do ustawiania ekranów akustycznych czy montowania barier - podaje RMF24.pl

Najgorzej jest na odcinku C autostrady A2, na którym prace wykonywało chińskie konsorcjum COVEC. Położono tam zaledwie 37 proc. asfaltowej podbudowy, podczas gdy na innych odcinkach prace te wkrótce mają się zakończyć. Aby nie tracić czasu, drogowcy montują barierki, wywożą ziemię i przygotowują do montażu latarnie.

Podobna sytuacja jest na odcinku autostrady A1 między Toruniem a Strykowem. W zależności od miejsca prace zaawansowane są od 40 do 75 proc. Oznacza to, że żadna z zaplanowanych autostrad na Euro 2012 nie będzie w pełni gotowa. Przejezdna być może będzie autostrada A2, ale i to nie jest pewne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.