Facebook Google+ Twitter

Mrozu: Wszystko jest stanem umysłu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-13 18:23

O mocy utworu „Globalnie”, współpracy z Kastą i budowie 101 mostów we Wrocławiu rozmawiam z wrocławskim artystą, Łukaszem Mrozem.

 / Fot. fot. Marek Bachorski-RudnickiMarek Bachorski-Rudnicki: Spodziewałeś się tak ogromnego sukcesu i tylu pozytywnych reakcji, jakimi cieszy się utwór "Globalnie"?
Mrozu: Nie ukrywam, że z dużym zadowoleniem przyjmuję dobry „feedback” po wypuszczeniu klipu. Dostaje go zarówno personalnie wśród osób z branży, jak i w sieci. Wydaje mi się, że słuchacze nie spodziewali się mnie w takiej odsłonie i miło się zaskoczyli.

To był pomysł twój czy zespołu, by utwór „Globalnie” pokazać szerszej publiczności?
Już od długiego czasu gram koncerty razem ze swoim bandem. Kiedy w końcu nadarzyła się okazja, żeby go pokazać, trzeba było to zrobić.

Co wyróżnia ten kawałek na tle innych waszych utworów? Komentarze są bardzo entuzjastyczne zarówno wśród młodszych, jak i starszych słuchaczy.
Dobrą rzeczą jest zdecydowana przewaga tak zwanych "propsów" nad "hejtami". Komentarze są merytoryczne i widać, że trafiliśmy do starszego odbiorcy, co również cieszy.

Twoja muzyka w klipie "Globalnie" jest pełna ekspresji… / Fot. fot. Marek Bachorski-Rudnicki
…bo pierwotnie do podkładu, który wyprodukowałem na płytę, użyłem sampli perkusyjnych oraz zagrałem syntetyczne trąby. Był to patetyczno-hip-hopowy bit, coś w rodzaju hymnu.

Skąd pomysł na tekst i muzykę?
Ten klimat zainspirował mnie do napisania takiego właśnie tekstu. Na koncertach utwór "Globalnie" wyjątkowo dobrze wciągał publiczność. Kiedy pojawiła się opcja zrobienia klipu, pomyślałem, że musimy wykorzystać tą energię instrumentów ze sceny i zrobić specjalną wersję do teledysku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.