Facebook Google+ Twitter

MrrrOŻEK... w Kutnie

W sobotę młodzi aktorzy z Grupy Teatralnej „od jutra”, działającej przy Kutnowskim Domu Kultury z Kutna zagrali XXXI premierę pt. „MrrrOŻKi”. Artyści zaprezentowali przedstawienie na podstawie opowiadań z tomu „Małe prozy” Sławomira Mrożka.

W sobotę o godz. 19, odbyła się premiera spektaklu „MrrrOŻKi”. W widowisku grała młodzież z Kutnowskiego Domu Kultury. Był to znakomity występ młodych aktorów. Akcja działa się na plaży, gdzie panowała piękna, słoneczna pogoda. Przeplatały się z sobą sceny zabawne i dramatyczne; jednym słowem niczego nie brakowało.

Warto zobaczyć spektakl choćby ze względu na błyskotliwy humor: sytuacyjny i słowny (np. Lis przezywa Kurę). Aktorzy oddali atmosferę i problemy poruszane w utworach Sławomira Mrożka. Polecam ten spektakl każdemu, komu nie obca jest postać sławnego dramaturga. Chociażby po to, by porównać jego tajemniczość w utworach ze sposobem przedstawienia świata w sztuce.

- A my? Ani „ślepi i głupi” jak kura, ani „przebiegli i sprytni” jak Lis – najbardziej lubimy te nasze „nocne Polaków rozmowy”. Rozmowy i opowieści o niczym, i o wszystkim. Bo przecież kto jak kto, ale my znamy się na wszystkim i na każdy temat mamy własne zdanie – podkreślał w wypowiedzi do informatora instruktor Grupy Krzysztof Ryzlak.

Młodzi miłośnicy teatru zagrali w składzie:
Szymon Piotrowki - Lis
Agata Dębczyńska - Kura
Paula Nowogórska - Ja 1, Sprzedawczyni, Tajniak 2
Ewelina Stankiewicz - Dyrektor, Ja 2, Krawcowa
Krzysztofa Balińska - Urzędniczka, Ja 3, Tajniak 1
Wioleta Tuchorska - Kobieta 1, Ja 4
Joanna Jezierska - Kobieta 2, Ja 5
scenariusz, reżyseria, kostiumy, scenografia, opracowanie muzyczne – Krzysztof Ryzlak – instruktor Grupy.
w spektaklu wykorzystano muzykę Abela Korzeniowskiego
pomoc scenograficzno-rekwizytorska – Marta Fijałkowska.

***

"MrrrOŻKi" to jedna z wielu sztuk wystawionych przez kutnowską Grupę Teatralną "od jutra". Od chwili powstania (1984 r.) przygotowała już 30 spektakli i 7 monodramów. Zorganizowała wiele akcji i imprez teatralnych na terenie Kutna, np. "Stacja Kutno" - związana z twórczością Jeremiego Przybory, czy "Nie pytaj o Polskę" z piosenkami "Republiki" i Grzegorza Ciechowskiego. Przy realizacji niektórych przedsięwzięć Grupa współpracuje z Dariuszem Sikorskim - reżyserem i z Izą Borkowską - choreografem - na co dzień pracujących w teatrze warszawskim "Po balu". Nad działalnością młodych ludzi czuwa instruktor - Krzysztof Ryzlak.

Ciekawostką może być fakt, iż znany aktor Robert Kudelski w latach młodzieńczych należał do Grupy Teatralnej.

Spektakl pt. „MrrrOŻKi” można obejrzeć 4, 16 i 17 marca o godzinie 18 w Kutnowskim Domu Kultury. Wejściówki do odbioru w KDK.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.