Facebook Google+ Twitter

MŚ 2010: Wielkie pieniądze do podziału

Piłkarski mistrz świata z RPA dostanie aż 30 milionów dolarów! Drużyna, która przegra w wielkim finale zainkasuje o 6 mniej. W sumie do rozdania jest 420 milionów dolarów. To o 60 procent więcej, niż w 2006 roku.

 / Fot. logoPomiędzy 32 reprezentacje zostanie podzielonych 420 milionów dolarów. Im dalej zajdzie zespół, tym stawki w turnieju będą większe. Każdy z uczestników dostanie dodatkowo milion na pokrycie kosztów przygotowań do tej imprezy.

Tak więc duże pieniądze zarobią federacje poszczególnych krajów a także... kluby. Na rekompensaty dla drużyn, których zawodnicy będą występować w turnieju FIFA przeznaczy 40 milionów.

 / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:2010_FIFA_World_Cup_Fans_2.jpg-Każdy klub otrzyma 1600 dolarów za każdy dzień pobytu piłkarza z reprezentacją. Rozpoczęcie wypłaty pieniędzy nastąpi 15 dni przed rozpoczęciem mistrzostw, a zakończy się dzień po odpadnięciu zespołu zawodnika z turnieju - tłumaczył sekretarz generalny FIFA, Jerome Valcke.

Na MŚ w RPA zarobią trzy polskie kluby. Przypomnijmy, że w reprezentacji Hondurasu zobaczymy zawodnika GKS-u Bełchatów, Carlosa Costly'ego, w Słowenii skrzydłowego krakowskiej Wisły, Andraza Kirma, a bramki reprezentacji Słowacji będzie strzec golkiper Legii Warszawa, Jan Mucha.


Źródło: tvn24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.