MŚ Beach Soccera: Pogrom w finale, Brazylia mistrzem!

Reprezentacja Brazylii wygrała mistrzostwa świata w beach soccerze. W finale Canarinhos pokonali Szwajcarię aż 10:5!

/ Fot. PAPDzisiejszy mecz finałowy był drugim spotkaniem tych drużyn w tym turnieju. W fazie grupowej "Canarinhos" pokonali Szwajcarów 4:2. Ale to nieważne. Finał, to zupełnie co innego.

Obecność Brazylii w wielkim finale mundialu to nic nowego. Brazylijczycy wygrywali wszystkie turnieje mistrzowskie, w których awansowali do finału, czyli 12 z 14 dotychczasowych. Szwajcaria z kolei, to czarny koń tych mistrzostw. "Helweci" w mistrzostwach świata w beach soccerze grali raz, w roku 2003, jednak jest to ich debiut w mundialu pod patronatem FIFA. Zatem debiut i finał państwa, które w odróżnieniu od Polski, nie ma morza i plaż. No cóż...

Wróćmy jednak do meczu. Finał i rewanż za mecz w grupie. Po pierwszym, zaciętym meczu tych drużyn w grupie spodziewano się większych emocji w finale. Tak jednak nie było. Brazylia 13. raz grała w finale mundialu i 13. raz triumfowała, a przypominam, że turniej na przepięknym obiekcie w Dubaju był piętnastym turniejem o mistrzostwo świata.

Poniżej wyjściowe składy obu drużyn:

Brazylia: Mao(gk), Bueno, Sidney, Buru oraz Benjamin
Szwajcaria: Jung(gk), Leu, Jaeggy, Spaccarotella i Stankovic

Pierwsza tercja rozpoczęła się bardzo spokojnie. Drużyny nie spieszyły się z atakiem, jednak kiedy w 6. minucie Andre piękną przewrotką dobił strzał kolegi z drużyny rozwiązał się worek z bramkami. W 8. minucie i 17. sekundzie Betinho oddał bardzo silny, precyzyjny strzał. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Nico Jung był bez szans. Brazylia Szwajcaria 2:0!

Na kolejne gole nie trzeba było długo czekać. Zaledwie 10 sekund później Buru świetną główką wykończył dośrodkowanie Andre i Canarinhos prowadzili już 3:0! Pół minuty później pierwszą bramkę zdobyli "Helweci". Jaeggy oddał świetny strzał wolejem z półobrotu, piłka odbiła się tuż przed bramką i wpadła do siatki Mao. Od tego momentu sytuacji bramkowych było mniej, jednak w ostatniej sekundzie pierwszej tercji Daniel precyzyjnym lobem zdobył czwartego gola dla Brazylii.

A zatem, wynik po 1. tercji: Brazylia 4:1 Szwajcaria.