MŚ Bezdomnych w piłce nożnej rozpoczęte. Pierwsze zwycięstwo Polaków.

W sobotę rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Ulicznej, które w tym roku odbywają się w Rio de Janeiro w Brazylii. Dziś zakończyły się pierwsze mecze.

Reprezentacja Polski na HWC 2010 / Fot. Ewa GardońW pierwszym dniu mistrzostw Polska wywalczyła pewne zwycięstwo z Argentyną.
Od początku meczu na boisku dominowali Polacy. Argentyńczycy oddali pierwszy strzał w kierunku bramki Roberta Ratajskiego, dopiero w końcówce pierwszej połowy. W tym czasie Polacy strzelili już 4 gole. W drugiej połowie trener Robert Karczewski dokonał zmian. Nie wpłynęły one jednak na przebieg spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 8:1.
Strzelcy bramek dla Polski:Dariusz Filarecki 4, Dariusz Staniszewski 2, Dariusz Żak1, Grzegorz Kopaczewski 1.

Pozostali przeciwnicy Polaków w fazie grupowej to: Anglia, Argentyna, Finlandia, Hong-Kong i Palestyna.

Jutro (w poniedziałek) czeka nas mecz z Finlandią i Anglią, a we wtorek z drużyną Hong-Kong i Palestyną.

Są to ósme już Mistrzostwa Świata. Polska brała udział we wszystkich dotychczasowych turniejach. Odnosiła w nich spore sukcesy m. in: trzecie miejsca w Goeteborgu 2004 i Kapsztadzie 2006 oraz zdobyła wicemistrzostwo świata w Edynburgu 2005 i Kopenhadze 2007.