MŚ piłkarzy ręcznych: Chorwacja - Korea Południowa!

Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych 2009 rozpoczęte! Dziś odbył się pierwszy mecz zawodów pomiędzy Chorwacją a Koreą Południową. Gospodarze turnieju wygrali z Azjatami 27:26.

/ Fot. logo / http://www.croatia2009.com/eng_index.phpDziś odbył się pierwszy mecz Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn. W Spaladium Arena w Spilicie gospodarze rozgrywek - Chorwaci podjęli w spotkaniu grupy B, szczypiornistów Korei Południowej.

Gospodarze mistrzostw świata prowadzili przez większą część pierwszej odsłony spotkania. Ich przewaga nie była jednak wysoka. Zarówno Chorwaci jak i Koreańczycy przeprowadzali groźne akcje. Wrażenie aktywniejszych i szybszych sprawiali gospodarze. Na parę minut przed końcem pierwszej połowy meczu, Koreańczycy, po nieskutecznych rzutach chorwackich szczypiornistów, wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Ivano Balić - jeden z najlepszych szczypiornistów reprezentacji Chorwacji / Fot. Armin Kuebelbeck / http://de.wikipedia.org/w/index.php?title=Datei:Ivano_Balic_02.jpg&filetimestamp=20071005193438 / Po chwili gospodarze turnieju zremisowali, a w ostatnich sekundach pierwszej odsłony spotkania zdążyli nawet wyjść na prowadzenie 14:13.

Na początku drugiej połowy Chorwaci zwiększyli swoją przewagę do dwóch bramek, wygrywając 16:14. Po akcjach Chorwatów, które nie zakończyły się golem, Koreańczycy wyrównali 17:17. Chwilę później Koreańczycy grali w podwójnym osłabieniu co wykorzystali gospodarze turnieju, odskakując Azjatom ponownie na dwa punkty. Na kilkanaście minut przed końcem spotkania chorwaccy szczypiorniści odskoczyli Koreańczykom aż na trzy punkty. Po chwili Azjaci odrobili trzy gole, a nawet zdołali wyjść na prowadzenie 24:23. Kilka fenomenalnych szans na wyrównanie mieli gospodarze turnieju, jednak znakomicie spisywali się brakarze ekipy z Azji. Na minutę przed końcem to Chorwaci objęli prowadzenie.

Ostatecznie pierwszy mecz mistrzostw świata piłkarzy ręcznych 2009 zakończył się zwycięstwem gospodarzy 27:26. Druga odsłona meczu należała jednak do Koreańczyków i niewiele brakowało a spotkanie zakończyłoby się niespodzianką.