MŚ piłkarzy ręcznych: inauguracyjne zwycięstwo Polaków

Reprezentacja Polski wygrała z Algierią 39:22 (16:7) w inauguracyjnym meczu grupy C, 21. Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej, które w tym roku odbywają się w chorwackich halach.

Mariusz Jurasik. / Fot. Armin Kuebelbeck/GNU/http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d1/Mariusz_Jurasik_01.jpgAlgieria, nasz pierwszy rywal, nie był łatwy, jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Jest to brązowy medalista mistrzostw Afryki. Drużyna z północy "czarnego kontynentu" cechuję się bardzo wysoką obroną - 3:3. Zawodnicy podchodzili do meczu bardzo ostrożnie i twierdzili, że będzie to rywalizacja przygotowująca do najważniejszych spotkań tej imprezy.

Początek spotkania był dla obu zespołów niespokojny. Na pierwszą bramkę kibice czekali do drugiej
minuty. Wyrównanie przyszło minutę później. Polscy obrońcy spisywali się w tym meczu bardzo dobrze, dając wiele sytuacji skrzydłowemu, Mariuszowi Jureckiemu. Popularny "Józek" zdobył dzięki temu dwie bramki, a podopieczni Bogdana Wenty wyszli na trzy bramkowe prowadzenie. Gdy wszystko wydawało się przesądzone na tablicy znów pojawił się remis. Od tej pory nasi reprezentanci nie oddali przewagi. W 22. minucie prowadzili 12:6. Na parkiet za Michała Jureckiego i Bartłomieja Jaszkę weszli Damian Wleklak i Karol Bielecki. "Zdechły" powiększył przewagę do ośmiu punktów. Końcówka pierwszej części była już spokojna, a biało-czerwoni schodzili do szatni z rezultatem 16:7.

Tak jak przewidywano, druga połowa odbyła się bez niespodzianek. Cała drużyna grała bez większych zarzutów. Trener próbował wprowadzić do gry wszystkich, którymi dysponował, aby pograli przed ważniejszymi meczami. Z każdą minutą na świetlnej tablicy w hali Varażdin widniała większa przewaga Polaków. Ostatecznie nasza narodowa reprezentacja wygrała 39:22.