MŚ piłkarzy ręcznych: Polska gromi Algierię 39:22!

Dziś odbył się pierwszy mecz grupy C, mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Polska bez problemów wygrała z Algierią 39:22. Przeczytaj relację ze spotkania!

logo Mistrzostw Świata Piłki Ręcznej 2009 w Chorwacji. / Fot. http://www.croatia2009.com/eng_index.phpPierwszego gola zdobyli Algierczycy. Po skutecznych obronach Sławomira Szmala i dobrych kontratakach naszych zawodników wyszliśmy na prowadzenie 5:2. Fenomenalnie bronił też bramkarz algierski. Po chwili gracze z Afryki wyrównali. Polacy zdołali jednak znów odskoczyć rywalom na trzy bramki. Parę minut później biało-czerwoni całkowicie zdominowali grę we wszystkich strefach i wyszli na ośmiopunktowe prowadzenie. Algierczycy nie zdołali się pozbierać do końca pierwszej odsłony gry. Na przerwę zawodnicy schodzili przy rezultacie 17:8.

Na początku drugiej połowy Polacy kontynuowali swoją dobrą grę. Po pięciu minutach prowadzili już 21:10. Podopieczni Bogdana Wenty nie zwalniali tempa, natomiast Algierczycy chyba pogodzili się z porażką. W 43. minucie spotkania nasi reprezentanci prowadzili już trzynastoma punktami. Następnie mogliśmy zobaczyć kilka akcji "gol za gol". Na siedem minut przed końcem przewaga polskich szczypiornistów wynosiła aż 15 punktów.

Ostatecznie Polacy wygrali 39:22. Nasi szczypiorniści wyrobili sobie znaczną przewagę i konsekwentnie jej bronili. Pochwalić należy wszystkie formacje - bardzo dobrze funkcjonowała zarówno obrona jak i atak. Mogliśmy zobaczyć dużo szybkich, sprawnych akcji, co może napawać optymizmem przed następnymi spotkaniami naszej reprezentacji.

Jutro, o godzinie 19.30, nasi szczypiorniści zmierzą się z drużyną rosyjską.