MŚ piłkarzy ręcznych: Remis w Polskiej grupie!

W drugim meczu grupy C, Niemcy, obrońcy tytułu mistrzowskiego, zremisowali z Rosją 26:26 (15:14). Oznacza to, że Polacy wciąż pozostają liderami grupy C.

Pascal Hens - najskuteczniejszy zawodnik meczu. / Fot. Kuebi = Armin Kübelbeck/GNU/http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/63/Pascal_Hens_02.jpg To miał być mecz o punkty do drugiej rundy. Wszyscy obserwatorzy zgodnie uważają, że to właśnie Rosja i Niemcy obok Polski awansują do następnego etapu rozgrywek, a według nowych zasad punkty grupowe pomiędzy drużynami awansującymi zostają.

Pierwsze minuty zdecydowanie należały do Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi do siódmej minuty nie stracili żadnego gola, strzelając przy tym pięć. Dopiero w ósmej minucie Rosjanie przełamali złą passę. Następne minuty to popis bramkarza Kostygova i wiele błędów w ataku, które były skutkiem zmniejszenia przewagi niemieckiej do jednej bramki. Remis został wywalczony w 22. minucie, a minutę później Rosjanie wygrywali już jednym punktem. Za podważanie decyzji sędziowskiej trener rosyjski otrzymał karę dwóch minut i jego drużyna musiała grać w trójkę. Mistrzowie świata wykorzystali okazję, lecz wynik
meczu zmieniał się bardzo szybko.
Do przerwy było 15:14.

Druga połowa niewiele różniła się od pierwszej. Obie drużyny popełniały wiele błędów, a gra była bardzo ostra. Nikt nie potrafił odskoczyć przeciwnikowi o więcej niż dwa punkty. Kluczowym momentem okazała się 48. minuta, w której zawodnicy w białych strojach strzelili cztery bramki z rzędu.Gdyby jednak nie kara najskuteczniejszego zawodnika meczu, Pascala Hensa, Rosjanie nie zdołaliby wyrównać. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 26:26.