MŚ piłkarzy ręcznych: Wymęczone zwycięstwo Niemców

Reprezentacja Niemiec wygrała po bardzo trudnym meczu z Tunezją 26:24. Jest to pierwsze zwycięstwo obrońców tytułu mistrzowskiego w tegorocznym turnieju.

Heiner Brand. / Fot. Kuebi/GNU/http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b0/Heiner_Brand_01.jpgPierwsze minuty spotkania należały do Afrykańczyków. W ciągu dziesięciu minut Niemcy zdobyli jedynie trzy bramki. Bitter nie radził sobie zupełnie z rzutami Tunezyjczyków i trener Heiner Brand zdjął go z boiska. Dopiero w 11. minucie, gdy gracze w czerwonych strojach grali czwórką w polu, mistrzowie świata zaczęli odrabiać straty. Po kwadransie przyszedł czas na gorszą grę Tunezji. Jednak w trakcie spotkania było widać, która drużyna jest bardziej doświadczona. Kraus wyrównał w 24. minucie. Wynik remisowy utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę, Niemcy wyszli na pierwsze w tym meczu prowadzenie. Od tej pory spotkanie było toczone "bramka za bramkę". Na dwie bramki Niemcy odskoczyli dopiero dziesięć minut przed końcem. Wszystko wskazywało, że nasi zachodni sąsiedzi nie oddadzą już zwycięstwa, lecz ich rywale grali do samego końca. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:24 dla drużyny w biało-czarnych strojach.

Niemcy mają na swoim koncie 3 punkty, a ich dzisiejsi rywale zdobyli do tej pory dwa oczka. Jutro obrońcy tytułu spotkają się z Algierią, a Tunezyjczycy z Rosjanami.