123860 miejsce

MŚ Rio 2010. Polska reprezentacja bezdomnych przegrała z Irlandią

Czwartkowy mecz z Irlandią okazał się widowiskiem godnym finału Homeless World Cup (Mistrzostw Świata Bezdomnych). Niestety, mimo świetnej gry Polaków, Irlandia wygrała 2:3.

Spotkanie przez większość czasu przebiegało pod dyktando naszej drużyny. Niestety, w ostatniej minucie sędzia podyktował rzut karny i dał naszemu zawodnikowi niebieską kartkę, graliśmy zatem
w osłabieniu do końca meczu. Irlandczycy nie wykorzystali rzutu karnego, ale grając przez minutę w przewadze, strzelili nam dwie bramki. I tak oto, ze stanu 2:1 dla Polski, skończyło się na 2:3.

Porażka ta bardzo skomplikowała naszą pozycję w grupie. O awansie do najlepszej ósemki turnieju będą decydować sobotnie mecze - Polski z Włochami i Irlandii z Rosją. Polacy, by awansować, muszą wygrać swoje spotkanie i kibicować Irlandii, która ma już awans. W przypadku zwycięstwa Rosjan nasza wygrana nie wystarczy do awansu.

We wcześniejszym meczu Polacy wygrali ze Szkocją 5:1.