MŚ Rio 2010. Polska wciąż niepokonana

Brazylia, Meksyk i Polska to trzy drużyny spośród 43 startujących w HWC, które dotychczas wygrały swoje wszystkie mecze.

HWC Rio 2010 / Fot. Ewa GardońWczoraj Polacy odnieśli dwa cenne zwycięstwa. W pierwszym meczu pokonali Rosję. Była to znowu piłka uliczna na najwyższym światowym poziomie, a losy meczu ważyły się do ostatnich sekund. Najpierw Rosjanie dwukrotnie prowadzili (1:0 i 2:1). Potem nasi zawodnicy objęli prowadzenie 4:2. Niestety, dwa błędy i był znowu remis 4:4. Jednak na minutę przed końcem, Artur Brzeziński, strzelił nieprawdopodobnego gola. Z narożnika boiska zmieścił piłkę przy dalszym słupku rosyjskiej bramki. Rosjanie rzucili się do ataku, ale nasi obronili wynik. 5:4. Rosja pokonana!

W drugim meczu nasi oddali inicjatywę o wiele niżej notowanej drużynie USA. Do przerwy przegrywaliśmy 1:2. Na szczęście Polacy obudzili się w drugiej połowie i odnieśli przekonywujące zwycięstwo 5:2. w tym meczu szczególnie wyróżnił się bramkarz- Robert Ratajski, który kilka razy zapobiegł utracie bramki.

Dzisiaj mecze ze Szkocja i Irlandią. Ta druga drużyna, podobnie jak Polska, ma dwa zwycięstwa w grupie.