MŚ: Robert Kranjec mistrzem świata! Stoch dziesiąty. Wideo

W sobotę 25 lutego odbyły się mistrzostwa świata w lotach narciarskich w norweskim Vikersund na największej skoczni na całym globie. Złoty medal zdobył Robert Krancjec. Srebrny medal zdobył Rune Velta, a brąz przypadł Martinowi Kochowi.

Ogromnych emocji dostarczyły kibicom zawody w Vikersund. Na największej skoczni świata najlepsi skoczkowie walczyli o mistrzostwo świata w lotach narciarskich. Zdobywcą tytułu został reprezentant Słowenii, Robert Kranjec. Ze srebrnego medalu cieszył się natomiast Norweg, Rune Velta, a brązowy krążek przypadł Austriakowi, Martinowi Kochowi. Słabo spisali się Polacy. Tylko Kamil Stoch awansował do finałowej serii, zajmując ostatecznie dziesiąte miejsce.

Po piątkowym niepowodzeniu, w sobotę udało się organizatorom przeprowadzić dwie serie konkursowe, które wyłoniły najlepszego lotnika świata. Wiatr w Vikersund nie odpuszczał i warunki były chwilami bardzo trudne. Co chwilę rozbieg skracano, a potem wydłużano. Mimo trudności, udało się przeprowadzić dwie serie z planowanych czterech. Ku zaskoczeniu wielu kibiców, głownych ról nie odegrali skoczkowie z Austrii. Gregor Sclierenzauer zajął dopiero 18. miejsce, a Thomas Morgenstern był ósmy. Lepiej spisał się Andreas Kofler, który zakończył zawody na 6. pozycji. Najlepszy z Austriaków okazał się Martin Koch, który w serii finałowej poszybował na 243 metr, ale nie zdołał ustać tak dalekiej odległości. Ostatecznie Koch zdobył brązowy medal.

Tutaj znajdziesz wszystko o mistrzostwach w Vikersund

Poniżej oczekiwań wypadł Simon Amman, który zajął dopiero 14. miejsce, skacząc w drugiej serii zaledwie 180 metrów. Ze swoich skoków nie mogą być także zadowoleni reprezentanci Polski, którzy skakali bardzo słabo. Maciej Kot skoczył tylko 159,5 metra i zajął 38. miejsce. Trzy pozycję wyżej uplasował się Krzysztof Miętus, który oddał skok na odległość 174,5 metra. Poniżej oczekiwań wypadł Piotr Żyła, który lądował na 168 metrze i ostatecznie zajął 33. miejsce. Tylko Kamil Stoch reprezentował nasz kraj w finałowej serii w której skoczył 211,5 metra i ostatecznie zajął 10. pozycję.