MŚ U-17. Drugie zwycięstwo Polaków

To było jednostronne widowisko. W swoim drugim meczu podczas rozgrywanych w Hamburgu mistrzostw świata U-17 reprezentacja Polski wysoko pokonała Koreę Płd. 101:83.

/ Fot. logoPolacy już na początku spotkania objęli kilkupunktowe prowadzenie, które momentami sięgało 11 punktów. Polacy w przeciwieństwie do inauguracyjnego meczu z Australią rzadko rzucali z dystansu, wykorzystując za to przewagę wzrostu zawodników podkoszowych. Szczególnie widoczna była dominacja Przemysława Karnowskiego pod koszem. Środkowy Katarzynki Toruń i reprezentacji Polski już w pierwszej kwarcie zapisał na swoim koncie 11 zbiórek! Po 10 minutach Polacy prowadzili 33:24.

W drugiej kwarcie obraz gry nie zmieniał się. Pod koszem dominowali wysocy podopieczni Jerzego Szambelana, z dystansu punkty zdobywał Ponikta. Po celnym rzucie Filipa Matczaka Polacy prowadzili już 45:27. Koreańczycy nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu na powstrzymanie Niedźwieckiego, Karnowskiego i Gielo, i do przerwy „biało-czerwoni“ prowadzili 58:42.

Po przerwie Polacy nieco spuścili z tonu i rywale zdołali odrobić kilka punktów straty. Na więcej nie pozwolił rywalom jednak nasz zespół. Z dystansu celnie rzucał Michalak, pod koszem świetnie grał Gielo. Po wyrównanej kwarcie, podopieczni Jerzego Szambelana
prowadzili przed ostatnią odsłoną meczu 80:66

W ostatniej odsłonie spotkania widać było, że Koreańczycy czekają już tylko końcową syrenę meczu. Pod koszem rywali dominowali Gielo i Niedźwiecki, Mateusz Ponitka "kąsał" rzutami za trzy punkty. Polacy nie napotykali praktycznie żadnego oporu ze strony Azjatów i wygrali swój drugi mecz w turnieju, tym razem 101:83. Zwycięstwo nad Koreą znacząco zbliżyło nasz zespół do awansu do grona najlepszej "ósemki" mistrzostw świata.

Polska - Korea Płd.:
(33:24, 25:18, 22:24, 21:17)

Punkty dla Polski zdobywali:
Ponitka 26 (4x3), Karnowski 16 (17 zbiórek!),
Niedźwiecki 15 (1x3, 6 zbiórek), Gielo 15 (1x3, 6 zb.), Michalak 15 (2), Matczak 10 (1x3, 7 zb.), Szymkiewicz 4, Grochowski 0 (9 asyst).