MŚ U-17. Polacy pokonali mistrzów Europy!

Coraz lepiej spisuje się młodzieżowa reprezentacja Polski w koszykówce mężczyzn. Po wczorajszym wysokim zwycięstwie nad reprezentacją Niemiec, dziś podopieczni Jerzego Szambelana pokonali aktualnych mistrzów Europy - zespół Hiszpanii! Polacy stają się rewelacją imprezy. Czy stać ich na medal?

/ Fot. Paweł MajchrzakSpotkanie od samego początku było było bardzo zacięte. Hiszpanie, aktualni mistrzowie Europy okazali się niezwykle groźni na obwodzie - w pierwszej odsłonie spotkania podopieczni Diego Ocampa aż sześciokrotnie zdobywali punkty zza linii 6,25 m i po I kwarcie prowadzili 28:26.

W drugiej kwarcie oba zespoły popełniały sporo błędów. Przez niską skuteczność Polakom nie udało się odrobić niewielkiej straty z pierwszej części meczu, i po pierwszej połowie przegrywali 35:38.

Po przerwie rywale zdołali odskoczyć Polakom, momentami przewaga Hiszpanów sięgała
11 "oczek" (50:61). Mistrzowie Europy głównie za sprawą Fernandeza i Sanza ponownie zaprezentowali świetną skuteczność w rzutach za trzy punkty, w szeregach "Biało-czerwonych" dwoił się i troił Mateusz Ponitka, który rozegrał kapitalne spotkanie. Po 30 minutach Polacy przegrywali 54:63 i wydawało się, że pokonanie świetnie dysponowanych Hiszpanów będzie niezwykle trudne.

W czwartej odsłonie spotkania Polacy mozolnie, punkt po punkcie, odrabiali straty do rywali, by na niespełna cztery minuty przed końcową syreną wyjść na jednopunktowe prowadzenie (70:69). To nie złamało Hiszpanów, którzy natychmiast się przebudzili i na 2:24 minuty przed końcem spotkania wynik brzmiał 77:72 na korzyść rywali. Końcówka należała jednak do Polaków! Najpierw dwa z trzech rzutów wolnych wykorzystał Ponitka, dwa punkty dodał spod kosza Michalak i strata naszej reprezentacji stopniała do jednego "oczka". Zespół Diego Ocampa dwukrotnie próbował rzutami za trzy punkty przypieczętować zwycięstwo, jednak próby Medoriego i Dieza były niecelne.