MŚ U-17. Polacy rozgromili Niemców!

W trzeciej kolejce spotkań grupy A mistrzostw świata koszykarzy zespołów U-17 reprezentacja Polski zmierzyła się z gospodarzami imprezy, Niemcami. Po koncertowej grze "Biało-czerwoni" zdeklasowali rywali, wygrywając aż 79:33.

/ Fot. Paweł MajchrzakObie ekipy przed tym meczem nie zaznały porażki, a poniedziałkowy pojedynek może zadecydować o pierwszym miejscu w grupie. Po wyrównanym początku meczu, przy stanie 8:6 podopieczni Jerzego Szambelana rozpoczęli swój popis i zdobyli 12 "oczek" z rzędu. Pod koszem ponownie znakomicie prezentował się Przemysław Karnowski, wspierany przez Mateusza Ponitkę i Daniela Szymkiewicza na obwodzie. Po pierwszej kwarcie "Biało-czerwoni" prowadzili 20:6.

W drugiej odsłonie Niemcy zaczęli odrabiać straty. Gospodarzom udało się zmniejszyć prowadzenie Polaków do ośmiu punktów (22:30), na więcej nie było ich jednak wczoraj stać. Odpowiedź Polaków była wręcz miażdżąca - 24 "oczka" z rzędu dały wysokie prowadzenie do przerwy 52:22!

W drugiej połowie dominacja reprezentacji Polski również nie podlegała dyskusji. Dzięki twardej grze w defensywie podopieczni trenera Szambelana pozwoli zdobyć rywalom zaledwie 33 punkty w meczu! Dzięki zwycięstwu Polacy zapewnili sobie awans do 1/8 finału turnieju i są obok zespołu Stanów Zjednoczonych jedyną niepokonaną ekipą mistrzostw.

Polska - Niemcy 79:33 (20:6, 10:8, 22:8, 27:11)