MŚ U-17. Polska w półfinale!

Polska reprezentacja koszykarzy do lat 17 awansowała do strefy medalowej mistrzostw świata rozgrywanych w Hamburgu. W piątkowy wieczór zespół prowadzony przez trenera Jerzego Szambelana rozgromiła Serbię 100:70.

/ Fot. Paweł MajchrzakPolacy praktycznie od początku meczu przeważali. Przy stanie 9:8 pięć "oczek" z rzędu zdobył Mateusz Ponitka i Polacy prowadzili 14:8. Od samego początku dobre spotkanie rozgrywał Tomasz Gielo, który świetnie spisywał się pod tablicami. Po pierwszej kwarcie Polacy prowadzili 23:17.

Druga kwarta w zasadzie przesądziła o ostatecznym wyniku meczu. Pod koszem rządził i dzielił Gielo (15 punktów i 5 zbiórek w I połowie), a na obwodzie wspierali go Ponitka i Michalak. "Biało-czerwoni" zdobyli w drugiej odsłonie meczu 30 punktów, tracąc zaledwie 13 i na przerwę schodzili prowadząc aż 53:30.

W drugiej połowie Polacy kontrolowali grę. Twarda obrona w połączeniu ze skutecznymi i widowiskowymi atakami Ponitki, Gielo, Michalaka i Grochowskiego sprawiła, że przed ostatnią kwartą reprezentacja Polski prowadziła różnicą 31 "oczek" (78:47). Awans był na wyciągnięcie ręki.

W ostatniej odsłonie spotkania Serbom zabrakło umiejętności i zdecydowania, by móc odmienić losy spotkania, w szeregach zespołu Jerzego Szambelana rywali gnębili Michalak i Gielo - skuteczny zarówno spod kosza jak i za trzy punkty. Po bardzo dobrym meczu reprezentacja Polski zrewanżowała się rywalom za porażkę w meczu o 3. miejsce ubiegłorocznych mistrzostw Europy i pokonała Serbię 100:70. Podopieczni Jerzego Szambelana awansowali tym samym do półfinału mistrzostw świata U-17.piłka do koszykówki. www.wikipedia.org / Fot. Reisio