MŚ U-20: Ghana w dziesiątkę ograła Brazylię

W finale mistrzostw świata do lat 20, które zostały rozegrane w Egipcie, piłkarze z Ghany w finale pokonali zespół Brazylii.

/ Fot. flaga państwaPo regulaminowych 90 minutach był wynik remisowy 0:0. Wtedy sędzia zarządził dogrywkę, w której również żaden z zespołów nie zdobył bramki. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne.

W loterii piłkarze również mieli problemy z celnością, w skutek tego przestrzelili aż pięć jedenastek. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł zespół z Afryki, zwyciężając 4:3 w karnych.
Jest to pierwszy tego typu tytuł dla kraju z Afryki.