MŚ w beach soccerze: Brazylia deklasuje w półfinale Portugalię

Reprezentacja Brazylii zagra w finale mistrzostw świata w beach soccerze. W półfinale Canarinhos rozgromili "Brazylię Europy", czyli Portugalczyków aż 8:2.

/ Fot. Ali Haider EPABeach soccerowe mecze Brazylii i Portugalii są tym, czym dla kibiców zwykłego futbolu mecze Liverpoolu z Manchesterem United, Realu z Barceloną. To hity. Klasyka. Nie brakuje w nich goli, gwiazd i zazwyczaj także emocji. Po raz 4. te dwie drużyny grają ze sobą już przed meczem finałowym. "Przedwczesny finał" - tak zwykło się w ostatnich latach nazywać te mecze na mundialu. Dzisiaj na boisku grała właściwie tylko jedna drużyna: Brazylia.

Przed rozpoczęciem pierwszych mistrzostw beach soccera, które rozgrywane są w Azji, wiele osób twierdziło, że przewaga Brazylii nad drużynami z Europy będzie dużo mniejsza. I co? Wszystko po staremu. "Canarinhos" dwukrotnie mierzyli się z drużynami ze Starego Kontynentu. I dwukrotnie wygrali; 4:2 ze Szwajcarią, rewelacją turnieju oraz aż 8:2 w półfinale z Portugalią. Portugalczycy z kolei, w tym turnieju zawodzili od samego początku (porażka z Urugwajem, kolejna niespodzianka mistrzostw) oraz męczyli się z Japonią w ćwierćfinale (gol na 2:1 w ostatnich sekundach spotkania). Mimo wszystko liczono na to, że mecz będzie godny półfinału.

Poniżej składy, w jakich obie drużyny rozpoczęły mecz.
Brazylia: Mao(Gk), Bueno, Sidney, Benjamin oraz Buru.
Portugalia: Bruno(Gk), Torres, Madjer, Belchior i Bilro.

Mecz rozpoczynali "Canarinhos". Z środka boiska groźny strzał oddał Buru. Chwilę później Portugalczycy oddali 2 dobre strzały, które bez problemów zatrzymał bramkarz Brazylijczyków, Mao. Minutę później Benjamin przeprowadził świetną indywidualną akcją, jednak gola nie zdobył. Chwilę później Bruno (bramkarz Portugalii -zaznaczam, bo w drużynie Brazylii grał inny Bruno) oddał strzał spod własnej bramki, jednak piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Przez całą pierwszą tercję to Brazylijczycy kontrolowali grę. W 5. minucie i 16. sekundzie Sidney dobija strzał do pustej bramki i "Canarinhos" objęli prowadzenie. Pod koniec siódmej minuty spotkania padła kolejna bramka. Dla Brazylii. Dośrodkowanie z rzutu rożnego pięknym strzałem z woleja wykorzystał Benjamin. Brazylia Portugalia 2:0.