Facebook Google+ Twitter

MŚ w Berlinie. Sudoł prawdopodobnie otrzyma brązowy medal!

Wszechrosyjska Federacja Lekkoatletyczna podjęła decyzję o dyskwalifikacji Siergieja Kirdiapkina, którego paszport biologiczny wykazał niedozwolone anomalie. Skorzysta na tym prawdopodobnie Grzegorz Sudoł - poinformował Polski Związek LA.

Grzegorz Sudoł w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport Maciejem Kurzajewskim / Fot. Alba Rincón/ CC 2.0Na skutek decyzji Wszechrosyjskiej Federacji Lekkoatletycznej (ARAF) Siergiej Kirdiapkin straci m.in. tytuł mistrza świata w chodzie na 50 km sprzed prawie pięciu lat i zostanie zdyskwalifikowany na trzy lata i dwa miesiące. Jeśli decyzję podjętą przez ARAF zatwierdzi Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) - co potrwa pewnie kilka miesięcy - to rezultaty konkurencji z czempionatów globu w Berlinie w 2009 rok i Daegu w 2011 roku, w których brał udział Rosjanin zostaną zmienione.

Na całym zamieszaniu skorzysta prawdopodobnie Grzegorz Sudoł, który w Berlinie w chodzie na 50 km przekroczył linię mety czwarty. Po zmianach rezultatów Polak powinien zostać brązowym medalistą, Hiszpan Jesus Angel Garcia wicemistrzem świata, a Norweg Trond Nymark mistrzem świata.

Jak podaje Polski Związek Lekkiej Atletyki, program ABP (Athlete Biological Passport) został uruchomiony przez IAAF w 2009 roku i dzięki niemu dotychczas udało się zdyskwalifikować trzydziestu siedmiu sportowców, w tym dwudziestu trzech czołowych lekkoatletów z Rosji - głównie chodziarzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.