Facebook Google+ Twitter

MŚ w Daegu. Medalowe szanse Polaków

Przed nami lekkoatletyczny czempionat w Daegu. Prezes PZLA Jerzy Skucha twierdzi, że 3 medale byłyby dobrym występem. Pamiętając jednak wspaniały występ Polaków w Berlinie, wielu liczy na więcej.


Rzut młotem kobiet

To druga z konkurencji, w której mamy aktualną mistrzynię świata. Anita Włodarczyk w Deagu będzie bronić tytułu wywalczonego przed dwoma laty, choć od razu trzeba zaznaczyć, że będzie to zadanie niezwykle trudne. Polka straciła większość sezonu przez kontuzję i dopiero na zakończonych niedawno Mistrzostwach Polski osiągnęła dobry wynik. 73,05 to aktualnie szósty rezultat na świecie. Pocieszeniem jest to, że forma cały czas rośnie, a rzut ten został wykonany w złych warunkach atmosferycznych i niedługo po zakończeniu ciężkich treningów. Medal jest jak najbardziej realny, gdyż rywalki, oprócz Niemki Heidler, rzucały nieznacznie dalej. Druga na światowych listach Rosjanka Lysenko posłała młot na odległość 75,70. Za granicę 75 metrów rzucały także Chinka Hang i Niemka Klaas. Zdecydowaną faworytką do złota będzie rekordzistka świata (79,42 w tym roku) Betty Heidler, która posiada cztery najlepsze rezultaty w tym roku. O ile pokonanie wicemistrzyni świata będzie dla Polki niezwykle trudne, to zajęcia miejsca na podium jest jak najbardziej realne i oczekiwane.

Rzut młotem mężczyzn

Szymon Ziółkowski nie rzuca w tym sezonie rewelacyjnie. Wynik 79,02 i kilka zbliżonych do niego prób napawa jednak optymizmem. Rzut młotem mężczyzn stoi od kilku lat na dosyć niskim poziomie. Na ostatnich wielkich imprezach nie trzeba było przekraczać granicy 80. metrów żeby wywalczyć medal. Przekonał się o tym sam Ziółkowski. Za Polakiem przemawia także doświadczenie. Rezultat Ziółkowskiego to ósmy wynik na świecie. Najdalszym rzutem legitymuje się Aleksey Zagornyi (81,73), który podobnie jak Niemka Heidler ma cztery najlepsze wyniki na świecie. Jest on więc zdecydowanym faworytem do złota. Rzutami ponad 80 metrów legitymują się także Białorusin Kryvitski, Węgier Pars, Amerykanin Johnson oraz Włoch Vizzoni. Rezultaty te osiągane były jednak na krajowych mityngach, a oprócz Węgra Parsa, pozostałym młociarzom nie udało się zbliżyć do tych osiągnięć w żadnym innym podejściu. Mając na uwadze ostatnie wielkie imprezy, mocno prawdopodobne jest, że wynik ponad 79 metrów może dać medal, a na to Ziółkowskiego stać z całą pewnością. Dobrze prezentuje się także drugi z Polaków. Paweł Fajdek został w tym roku mistrzem Europy juniorów, mistrzem Uniwersjady oraz wicemistrzem Polski. Rezultat 78,54 nie jest rewelacyjny, ale nasz młody młociarz jest w gazie.

Siedmiobój

Kciuki w siedmioboju będziemy trzymać za Karolinę Tymińską. Nasza zawodniczka legitymuje się w tym sezonie czwartym wynikiem na światowych listach. Rezultatem 6516 punktów ustanowiła swój rekord życiowy. Jej świetną dyspozycję potwierdziły mistrzostwa Polski w Bydgoszczy, gdzie startowała w konkurencjach indywidualnych. W biegu na 100 m przez płotki Tymińska zdobyła złoto, natomiast a skoku w dal stanęła na drugim stopniu podium. Polka świetnie biega i pcha kulą, natomiast jej słabymi punktami są rzut oszczepem i skok wzwyż. Jeśli w tych dwóch konkurencjach osiągnie przyzwoity wynik, to będzie mogła myśleć o medalu. Faworytką do złota jest Brytyjka Ennis, która osiągnęła świetny wynik 6790 punktów. O medale walczyć będą też Rosjanka Chernova, Niemka Oeser czy Łotyszka Grabuste (ona już legitymuje się gorszym wynikiem niż Polka). Siedmiobój to dosyć nieprzewidywalna konkurencja, jednak szanse na medal mamy w niej spore.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jest kilka wybranych:) Opisałem wszystkie szanse, co innego gdybym przedstawił całą kadrę...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu, przekazałeś tak obszerny materiał, że trudno to czytać. Gdybyś się ograniczył do kilku wybranych dyscyplin... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.