Facebook Google+ Twitter

MŚ w Falun. Duchowny ze Szczyrku będzie rozdawał czapki

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-01-15 21:05

Prawie za miesiąc, bo w terminie 18 lutego-1 marca, w szwedzkim Falun odbędą się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Z tej okazji w Szczyrku będą się modlić za sportowców i uczciwą rywalizację oraz rozdawać czapki.

 / Fot. ks. J. Byrt Stało się już tradycją, że Parafia Ewangelicka w Szczyrku Salmopolu w czasie mistrzostw organizuje specjalne ekumeniczne nabożeństwa, a pastor wręcza dzieciom i młodzieży sportowe drobiazgi otrzymane od darczyńców.
I tak w trakcie Euro 2012 ks. Jan Byrt rozdał najmłodszym około stu piłek futbolowych, podczas igrzysk olimpijskich w Londynie - koszulki i gwizdki, a podczas olimpiady w Soczi - kolorowe czapki (sporą część przekazał potrzebującym na Ukrainie).

- W tym roku planujemy trzy nabożeństwa: 15 i 22 lutego oraz 1 marca. Wówczas będziemy zwiastować Ewangelię i powierzać sportowców oraz organizatorów Bożej opiece. Będziemy modlić się o wspaniałą sportową rywalizację i o pokój w Europie i na świecie. A później zostaną najmłodszym rozdane czapki - powiedział duchowny w rozmowie z Wiadomościami24.pl.

Ks. Jan Byrt liczy, że i teraz jego apel o pomoc spotka się z pozytywną reakcją wielu osób. Poprosił o czapki prezydenta RP, premiera, ministra sportu, prezesa PZN, eurodeputowanych, posłów i senatorów ze Śląska, jak i przedstawicieli firm zajmujących się produkcją nakryć głowy.

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Czapki podarowali już prezes PZN Apoloniusz Tajner i Marek Siderek z PZN, wojewoda śląski Piotr Litwa, prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult i prezydent RP Bronisław Komorowski. Do akcji nadal mogą dołączać wszyscy chętni ofiarodawcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.