MŚ w hokeju: Polska przegrała z Ukrainą w rzutach karnych

Po zaciekłym meczu reprezentacje Polski i Ukrainy podzieliły się punktami na mistrzostwach świata 1 dywizji w hokeju na lodzie, w rutach karnych lepsi okazali się Ukraińcy.

Logo Mistrzostw Świata w Toruniu / Fot. Materiał ze strony www.pzhl.org.plTo Ukraińcy od początku byli faworytami wtorkowego meczu, jednak gra naszej reprezentacji nie odbiegała od poziomu wschodnich sąsiadów. Na boisku do końca utrzymywał się wynik 1:1, o wygranej musiały zadecydować rzuty karne. Pierwszą bramkę już w 7 minucie strzelił Adam Borzęcki. Bramka wyrównująca padła niecałe 7 minut później, jej strzelcem był Andri Sbiubko, początkowo sędzia jej nie uznał, ostatecznie - po obejrzeniu powtórki na wideo - wynik został zmieniony na korzyść Ukrainy.

O ostatecznym wyniku nie zadecydowały ani dwie pozostałe tercje, ani pięciominutowa dogrywka. W rzutach karnych Ukraińcy wykorzystali wszystkie trzy okazje pokonując naszego bramkarza.

Polska reprezentacja ostatecznie przegrała po raz pierwszy na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Toruniu, jednak wynik remisowy w regulaminowym czasie gry dał biało-czerwonym 1 punkt. Po trzech meczach Polska zajmuje 3 miejsce w tabeli grupy B z dorobkiem 7 pkt. Wyżej są tylko Ukraina (8 pkt) oraz Włochy (9 pkt).

W środę dzień przerwy w mistrzostwach, w czwartek kolejne mecze i być może decydujące starcie dla Polaków którzy zmierzą się z liderem. Przypomnijmy że awans do hokejowej Elity zapewni sobie tylko zwycięzca. Polscy hokeiści po raz ostatni w elicie grali w 2002 r.