Facebook Google+ Twitter

MŚ w Katarze nie odbędą się latem. Czeka nas zimowy mundial?

Sekretarz generalny FIFA, Jerome Valcke, poinformował, że mistrzostwa świata w 2022 roku w Katarze zostały przeniesione z terminu letniego na jesienno-zimowy. Prawdopodobnie rozpoczną się 15 listopada.

Jerome Valcke / Fot. By Tanya Rego / Agência Brasil [CC-BY-3.0-br (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/br/deed.en)], via Wikimedia CommonsO przeniesienie terminu rozgrywania mistrzostw w 2022 roku mówiło się już od dawna. Problemem są oczywiście wysokie temperatury, jakie panują w miesiącach letnich w Katarze.

"Mistrzostwa w Katarze na pewno nie zostaną rozegrane w terminie czerwiec-lipiec" - zapowiedział Valcke w Radio France. "Wiele wskazuje na to, że turniej rozgrywany będzie między 15 listopada a 15 stycznia. Na przełomie listopada i grudnia warunki pogodowe są najlepsze, podobne do tych, jakie panują w Europie późną wiosną, ze średnią temperaturą 25 stopni. Będzie idealny klimat do grania w piłkę" - tłumaczył sekretarz generalny FIFA.

Depesze agencyjne spływały szybko i powstał chaos informacyjny. Początkowo polskie i zagraniczne media podawały, że mundial w 2022 roku został przeniesiony do innego kraju.

Trudno powiedzieć, jak zareagują kluby oraz federacje piłkarskie m.in. z Europy. Jesienią rozgrywane są już rozgrywki ligowe, a także mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Do tego od września po każdych mistrzostwach świata rozpoczynają się eliminacje mistrzostw Starego kontynentu. Trudno przewidzieć, jak zostaną ułożone terminarze wyżej wymienionych rozgrywek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.