MŚ w Katarze. Polacy przegrali z Niemcami 26:29

Polscy piłkarze ręczni przegrali w swoim pierwszym meczu na MŚ z Niemcami 26:29.

/ Fot. Qatar 2015 via epa/GUILLAUME HORCAJUELOBiało-czerwonym pomimo dużego dopingu ze strony polskich kibiców nie udało się pokonać niemieckiej drużyny. Polacy w swoim pierwszych meczu na MŚ przegrali z Niemcami 26:29.

Już na początku spotkania Kamil Syprzak wywalczył rzut karny, którego Krzysztof Lijewski nie zmarnował. Przez około 10 minut walka toczyła się punkt za punkt. Potem pozwoliliśmy zawodnikom z Niemiec odskoczyć na 2 punkty i nasz selekcjoner poprosił o czas.

Michał Jurecki w 18. minucie doprowadził do remisu, na stan 9:9. Ostatnie minuty pierwszej połowy były nieudane dla polskiej drużyny. Nasi zawodnicy nie podawali celnie i popełniali często proste błędy. Tym samym do szatni szli przegrywając 5 punktami.

Po przerwie biało-czerwoni grali jakby lepiej, ale tylko na początku. Już w 36. minucie dwaj Polacy zostali ukarani 2-minutową karą. Ale wtedy dobrze spisywał się Piotr Wyszomirski, który efektownie bronił oraz nie wpuścił do bramki karnego.
Polacy przez większą część spotkania musieli gonić wynik. Ale w 53. minucie Szmal obronił karnego, a Michał Jurecki zdobył gola i wyrównał 25:25.

Niestety, do Niemców należały ostatnie, decydujące momenty. Nasi rywale uzyskali trzybramkową przewagę i utrzymali ją do końca. Ostatecznie inauguracyjny mecz na Mistrzostwach Świata w Katarze Polska drużyna zakończyła z wynikiem 26:29.

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski - Krzysztof Lijewski 7, Michał Jurecki 5, Bartosz Jurecki 3, Kamil Syprzak 3, Michał Daszek 3, Piotr Chrapkowski 2, Karol Bielecki 1, Adam Wiśniewski 1, Mariusz Jurkiewicz 1, Przemysław Krajewski, Robert Orzechowski, Andrzej Rojewski, Piotr Grabarczyk, Michał Szyba.

Niemcy: Silvio Heinevetter, Carsten Lichtlein - Steffen Weinhold 9, Uwe Gensheimer 7, Patrick Groetzki 4, Martin Strobel 3, Johannes Sellin 1, Patrick Wiencek 1, Hendrik Pekeler 1, Michael Kraus 1, Jens Schoengarth 1, Paul Drux 1, Stefan Kneer, Erik Schmidt, Michael Mueller, Fabian Boehm.