Facebook Google+ Twitter

MŚ w lotach narciarskich. Małysz drugi po dwóch seriach!

Po pierwszej odsłonie i dwóch seriach indywidualnego konkursu w lotach narciarskich na słoweńskiej Letalnicy prowadzi Szwajcar Simon Ammann. Drugie miejsce zajmuje Adam Małysz. Trzeci jest Gregor Schlierenzauer.

Adam Małysz. / Fot. http://skijumping.pl/wiadomosci/11729/Adam-Malysz-Medal-jest-na-wyciagniecie-reki/Licznie zgromadzeni Polscy kibice pod skocznią w Planicy. / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/media/1173/023%20Kibice.JPGPierwsze dwie serie indywidualnego konkursu na mistrzostwach świata w lotach w Planicy odbywały się przy zmiennej pogodzie. Wiał wiatr, który trochę utrudniał zawodnikom skakanie. Problemy były też z torami dojazdowymi, które są bardzo nierówne, co powoduje, że podczas dojazdu trzęsie nartami zawodnika. Wspominał o tym wczoraj Małysz w wywiadzie telewizyjnym. Przy większych prędkościach dojazdowych jakie mamy na skoczniach mamucich stanowi to duże utrudnienie dla zawodników.

W pierwszej serii, w takich warunkach najlepiej radził sobie Adam Małysz, który po skoku na odległość 217,5m wyprzedzał rewelacyjnego Simona Ammana, który dotknął zeskoku o dwa metry bliżej od Polaka. Trzecią pozycje zajmował po pierwszym skoku Norweg Andrers Jacobsen.

Simon Ammann / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/media/1173/027%20Simon%20Ammann.JPGZ pozostałych Polaków najdalej latał trzeci we wczorajszych kwalifikacjach Kamil Stoch, który uzyskał 186,5m i zajmował 22.pozycje. Pozostali Polacy Rafał Śliż ( 172m) i Łukasz Rutkowski (175,5m) zajęli odpowiednio 32. i 33. pozycje i nie awansowali do kolejnych trzech serii w których uczestniczy się najlepsza trzydziestka po pierwszej serii.

Najdalej w pierwszym skoku wylądował Słoweniec Robert Kranjec - 223,5 m, ale skakał przy
dobrych warunkach wietrznych, za odjęto mu punkty, i został sklasyfikowany na 7. miejscu.

Druga seria konkursowa to kolejny już w tym sezonie bardzo dobry skok Ammanna - 216,5m , który pozwolił mu wyprzedzić Małysza i objąć prowadzenie po pierwszym dniu zawodów.
Na medalowej pozycji po dwóch skokach znajduje się Gregor Schlierenzauer.
Stoch po drugim dobrym skoku 207,5m plasuje się na 17. miejscu.

Gregor Schlierenzauer / Fot. http://www.galeria.skijumping.pl/data/media/1173/026%20Gregor%20Schlierenzauer.JPGWszystko wskazuje więc na to, że pojedynek o mistrzostwo świata w lotach między Ammanem a Małyszem, będzie trwać aż do ostatniej czwartej serii. Po dwóch seriach Polak traci do Szwajcara zaledwie 2,8 pkt co w przeliczeniu daje jeden metr.

Za plecami tej dwójki plasuje się Gregor Schlierenzauer, który traci już znacznie więcej, gdyż przegrywa ze Szwajcarem o ponad siedemnaście punktów. Austriaka czeka więc walka o utrzymanie trzeciej lokaty, gdyż tuż za nim klasyfikowany jest jego rodak Wolfgang Loitzl tracący do niego 3,2 pkt.

Jutro o godzinie 10.15 rozpoczną się dwie finałowe serie mistrzostw.
Bezpośrednią transmisje przeprowadzi TVP Sport oraz TVP1.

Źródło: TVP Sport na żywo

www.skijumping.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.