Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15351 miejsce

MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Polskie łyżwiarki trzecie na świecie!

Polskie łyżwiarki szybkie zdobyły w Heerenveen brązowy medal w wyścigu drużynowym mistrzostw świata. Biało-czerwone, podobnie jak podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver, pokonały w bezpośredniej walce o podium Rosjanki.

 / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 UnportedPodopieczne Ewy Białkowskiej startowały w ostatniej, czwartej parze z Rosjankami. Rywalki długo prowadziły, ale nasze reprezentantki odrabiały stratę i ostatecznie na mecie były lepsze od rywalek. Dla Polski to pierwszy krążek w historii tej imprezy.

Polskie panczenistki wywalczyły w igrzyskach olimpijskich w Vancouver w tej konkurencji także brązowy medal. Biało-czerwone wystąpiły w składzie Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak. Mistrzostwo świata wywalczyły Holenderki, które okazały się lepsze od Kanadyjek.

Wcześniej Polki startowały w wyścigu na 1500 metrów. Najlepsza z nich Natalia Czerwonka zajęła dziesiąte miejsce, Katarzyna Woźniak była osiemnasta, a Luiza Złotkowska dwudziesta pierwsza.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.