Facebook Google+ Twitter

MŚ w Osace: Nadzieja w Chojeckiej

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-09-01 09:45

Lidia Chojecka awansowała do finału biegu na 1500 metrów Mistrzostw Świata w Osace. Halowa mistrzyni Europy na 1500 i 3000 m w swoim biegu półfinałowym była szósta, osiągając czas 4.05,80. W zestawieniu finalistek był to także szósty rezultat. Najszybciej pobiegła Ukrainka Irina Liszczyńska - 4.03,84. W eliminacjach odpadła Wioletta Janowska.

Lidia Chojecka / Fot. Dziennik ZachodniDo decydującego o medalach biegu awansowała także sztafeta 4x100 m. Michał Bielczyk, Łukasz Chyła, Marcin Jędrusiński i Dariusz Kuć w swoim półfinale zajęli trzecie miejsce z czasem 38,70. Ta lokata dawała im automatyczną przepustkę do finału, ale czas ostatecznie okazał się ósmym rezultatem. Na czele stawki widnieli Jamajczycy - 38,02, co jest najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie. Awans do finału wywalczył również Igor Janik w rzucie oszczepem.

Zawiedli natomiast reprezentanci, którzy w swoich finałach startowali już wczoraj. Barbara Madejczyk uplasowała się na dziewiątej pozycji w konkursie rzutu oszczepem (58,37), a Sylwia Korzeniowska zajęła 23. miejsce w chodzie (1:37.38).

W klasyfikacji medalowej prowadzą Amerykanie z dorobkiem dziewiętnastu krążków, w tym ośmiu złotych. Polska, z dwoma brązowymi medalami, jest 31.

(r.m)
-
Dziennik Zachodni

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.