Facebook Google+ Twitter

MŚ w Oslo. Daiki Ito zwycięża w kwalifikacjach. Dobre skoki Polaków

Mistrzostwa Świata w Oslo ruszają pełną parą. Dziś rozegrane zostały kwalifikacje do jutrzejszego konkursu indywidualnego na skoczni normalnej K-95. Po dobrych skokach Polaków możemy być pewni, że jutro czekają nas wielkie emocje.

Na dużej skoczni najlepsi skoczkowie będą rywalizować 3 marca. / Fot. Bjoertvedt, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Holmenkollbakken_14_march_2010.JPG&filetimestamp=20100317004302 W dzisiejszych kwalifikacjach wzięło udział 66 skoczków z 22 krajów. Każdy kraj mógł wystawić czterech reprezentantów. Wyjątkiem jest Austria, która z racji tego, że w Libercu dwa lata temu mistrzem na normalnej skoczni został Wolfgang Loitzl, może wytypować pięciu swoich skoczków. Polskę reprezentowali Tomasz Byrt, Piotr Żyła, Kamil Stoch oraz Adam Małysz. Ci dwaj ostatni z racji zajmowania miejsc w czołowej dziesiątce Pucharu Świata nie musieli się kwalifikować do jutrzejszych zawodów. Z tego przywileju skorzystał Kamil Stoch.

Jako pierwszy z naszych reprezentantów na belce startowej zasiadł Tomasz Byrt. W trudnych warunkach jakie panowały dzisiaj na skoczni w Oslo Polak lądował metr przed punktem konstrukcyjnym obiektu. Tym samym zapewnił sobie udział w jutrzejszych zawodach.
Daleki skok oddał drugi z naszych reprezentantów - Piotr Żyła, który lądował na 101. metrze i przez dłuższy czas obejmował prowadzenie. Ostatecznie zajął bardzo dobre 4. miejsce. Przy sprzyjającym wietrze i wysokich notach zwycięstwo w kwalifikacjach wywalczył Japończyk Daiki Ito, który lądował na 102. metrze. Tuż za nim uplasował się Robert Kranjec. trzecie miejsce zajął Michael Uhrmann.

Z zawodników, którzy nie musieli startować w kwalifikacjach daleko skakali Gregor Schlierenzauer i Adam Małysz. Austriak lądował na setnym metrze. Pół metra dalej skoczył "Orzeł z Wisły". Ze startu w kwalifikacjach zrezygnowali Simon Amman i Thomas Morgenstern.

Skocznia Midtstubakken o punkcie konstrukcyjnym K-95 została zbudowana na mistrzostwa świata w Oslo. Zastąpiła starą skocznię o tej samej nazwie. Rekord obiektu został ustanowiony podczas konkursu na igelicie latem ubiegłego roku i wynosi 108,5 metra. Dzielą go Rafał Śliż i i Felix Schoft. / Fot. Domena publiczna, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Oslo_2011_logo.svg&filetimestamp=20101206121701

Kto zdobędzie tytuł mistrza świata na skoczni normalnej? Czy Adamowi Małyszowi uda się zwyciężyć z młodymi, głodnymi zwycięstwa skoczkami? Odpowiedź na te pytania poznamy już jutro.

Początek konkursu indywidualnego już jutro o godzinie 15. Relacja na W24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.