Facebook Google+ Twitter

MŚ w Oslo. Daniela Iraschko mistrzynią świata w skokach

Ten, kto myśli, że skoki narciarskie to domena mężczyzn jest w błędzie. Dziś o medale na skoczni normalnej w Oslo walczyły panie. Złoto wywalczyła Austriaczka Daniela Iraschko.

 / Fot. Egil, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:New_Holmenkollen_ski_jump.jpg&filetimestamp=20100304070257 W serii próbnej swoje rywalki znokautowała młoda Japonka Sara Takanashi. Zawodniczka wylądowała na 105. metrze. Żadna z pań nawet nie zbliżyła się do tej odległości, której nie powstydził by się żaden mężczyzna. Jako druga uplasowała się Daniela Iraschko z rezultatem 95.5 metra. Trzecia była Francuzka Coline Mattel.

W pierwszej serii konkursowej jako pierwsza punkt konstrukcyjny przekroczyła Elena Runggaldier. Włoszka poszybowała na odległość 97.5 metra i przez dłuższy czas prowadziła. Ostatecznie po pierwszej serii była druga. Obrończyni tytułu mistrzyni świata Lindsey Van nie spisała się najlepiej. Lądując na 75. metrze pozbawiła się szansy walki o medale. W zmiennych warunkach i gęstej mgle trudno było uzyskać dalekie odległości. Czołowe zawodniczki wielokrotnie schodziły z belki i czekały na poprawę warunków. Niezły skok oddała jedna z faworytek Coline Mattel. Wydawało się, że nie był on jednak, aż tak daleki, aby Francuzka mogła włączyć się do rywalizacji o cenne krążki. Wszystko potoczyło się jednak inaczej.

Przed skokiem ostatniej zawodniczki - Danieli Iraschko skrócono długość rozbiegu. Po bardzo dobrym skoku na 97 metrów i wysokich notach zawodniczka z Austrii objęła prowadzenie po pierwszej serii.

Druga seria przebiegała już w nieco lepszych warunkach atmosferycznych. Choć nad zeskokiem nadal unosiła się mgła to wiatr był słabszy. Bardzo dobry skok oddała Coline Mattel. Odległość 97 metrów w serii finałowej pozwoliła jej wywalczyć brąz. Medalową szansę nie wykorzystała Ulrike Graessler, która spadła na daleką pozycję. Daleko skoczyła druga po pierwszej serii Runggaldier Elena i została dzisiaj wicemistrzynią na normalnej skoczni. Żadnych szans rywalkom nie dała Daniela Irchasko. Lądując na 97 metrze zapewniła sobie złoty medal.  / Fot. Domena publiczna, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Oslo_2011_logo.svg&filetimestamp=20101206121701

Klasyfikacja kobiet w skokach na skoczni normalnej

1. Iraschko Daniela 231.7 pkt
2. Runggaldier Elena 218.9
3. Mattel Coline 211.5

Był to jedyny występ pań na skoczniach podczas Mistrzostw Świata w Oslo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.