Facebook Google+ Twitter

MŚ w Oslo. Morgenstern i Bardal najlepsi na treningach

Dziś, podobnie jak wczoraj, skoczkowie trenowali na dużej skoczni w Oslo przed czwartkowymi zawodami indywidualnymi. Najdalej skakał złoty medalista ze skoczni normalnej - Thomas Morgenstern oraz reprezentant gospodarzy Anders Bardal.

 / Fot. Egil, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:New_Holmenkollen_ski_jump.jpg&filetimestamp=20100304070257 Podczas wczorajszych treningów najdalej skakał Małysz i Evensen. Nie brali w nich udział wszyscy zawodnicy. Dziś na skoczni pojawił się złoty medalista ze skoczni normalnej Thomas Morgenstern i wygrał dwa z trzech zaplanowanych treningów.

Thomas Morgenstern, skacząc 135 metrów, wygrał pierwszy trening. Adam Małysz lądował półtora metra bliżej. Trzeci był Simon Amman. Jak podaje serwis skijumping.pl, dobrze spisał się Pascal Bodmer i Andreas Bardal. 125,5 metra Stefana Huli pozwoliło zająć mu 19. pozycję. Po skoku na taką samą odległość dziesięć miejsc dalej wylądował Piotr Żyła. 121 metrów Tomasza Byrta dało mu 41. lokatę. W treningach nie brał udziału Kamil Stoch.

Podczas drugiego treningu również dominował Austriak. Do odległości z pierwszej kolejki dorzucił jeszcze 3 metry. Z obniżonego rozbiegu 133 metry skoczył Simon Amman. Daleko lądował także Gregor Schlierenzauer oraz Anders Jacobsen. Piotr Żyła był 14., a Tomasz Byrt i Stefan Hula zajęli odpowiednio 29. i 30. miejsce. W drugiej i trzeciej serii treningowej udziału nie brał Adam Małysz.

Z trzeciej serii zrezygnował także m.in Thomas Morgenstern, Martin Koch oraz nasi reprezentanci. Najlepszy okazał się Anders Bardal z rezultatem 135 metrów. Daleko lądowali Gregor Schlierenzauer i Simon Amman.

Już jutro o godzinie 17. odbędzie się seria próbna. Godzinę później zaplanowane są kwalifikacje do czwartkowego konkursu indywidualnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.