MŚ w Oslo: Schlierenzauer mistrzem świata na skoczni dużej

Gregor Schlierenzauer został mistrzem świata na dużej skoczni w Oslo. Srebro zdobył Thomas Morgenstern a brąz przypadł Simonowi Ammanowi. Słabo wypadli Polacy. Najlepszym z naszych reprezentantów był Adam Małysz, który zajął 11. miejsce.

zdjęcie Adama Małysza / Fot. Alexander NilssenDzisiaj odbył się drugi konkurs indywidualny o mistrzostwo świata w skokach narciarskich w Oslo, na skoczni dużej Holmenkollen.

Po pierwszej serii zawodów nprowadził Thomas Morgenstern (133 m) przed Andersem Jacobsenem (134 m) i Andersem Bardalem (133,5 m). Z naszych skoczków najlepiej spisał się Kamil Stoch, który oddał skok na odległość 131 metrów co dało 6. miejsce po pierwszej serii.
Słabiej wypadł Adam Małysz (126 m), który po pierwszym skoku był dopiero 13. Do finałowej trzydziestki awansował także Piotr Żyła, który zajmował 25. miejsce. Awansu nie udało się uzyskać Stefanowi Huli.

W drugiej serii pierwszym z naszych reprezentantów, który pojawił się na belce był Piotr Żyła. Polak skoczył 124 metry, co dało prowadzenie. Żyła długo nie cieszył się z pierwszej pozycji, bo po skoku Schmitta, to Niemiec był pierwszy.
Ostatecznie nasz młody zawodnik zajął 21. miejsce.

Adam Małysz skoczył 130,5 metra, co dało 11. miejsce. Nie udało się naszemu skoczkowi tym razem powalczyć o medal. Drugi Polak, Kamil Stoch (124 m) miał również szans w walce o medal. Ostatecznie Kamil zajął 19. pozycję. W drugiej części zawodów najdalej skakali Gregor Schlierenzauer (134,5 m), Andreas Kofler (134 m), Simon Amman (134,5 m), a także Thomas Morgenstern (131 m).

Ostatecznie mistrzem świata został Gregor Schlierenzauer po raz pierwszy w karierze. Srebro przypadło Thomasowi Morgensternowi, a brąz Simonowi Ammanowi.