Facebook Google+ Twitter

MŚ w piłce nożnej 2014: W weekend poznamy miasta-gospodarzy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-29 15:03

Światowa Federacja Piłkarska w najbliższy weekend ogłosi, które brazylijskie miasta zorganizują Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2014 roku. Komitet wykonawczy FIFA wybierze podczas posiedzenia w Nassau na Wyspach Bahama 12 miast z 17 kandydujących.

Przedstawiciele FIFA odwiedzili Brazylię w styczniu i lutym, by sprawdzić stan przygotowań do imprezy. Pod koniec ubiegłego roku władze FIFA zgodziły się zwiększyć z 10 do 12 liczbę miast gospodarzy.

Miasta, które raczej mogą być pewne, że mecze odbędą się na ich obiektach to Belo Horizonte, Brasilia, Porto Alegre, Sao Paolo i Rio de Janeiro z największym stadionem świata, liczącym 90 tysięcy miejsc.

O pozostałe miejsca walczą Belem, Campo Grande, Cuiaba, Curitiba, Florianopolis, Fortaleza, Goiania, Manaus, Natal, Recife-Olinda, Rio Branco i Salvador.

Nie ma reguły, co do liczby stadionów na których rozgrywane są mistrzostwa. Podczas mundialu w RPA w 2010 roku piłkarze zagrają na 10 stadionach w dziewięciu miastach. W 2006 roku podczas mistrzostw w Niemczech mecze rozgrywano na 12 obiektach. Każdy ze stadionów musiał pomieścić co najmniej 40 tysięcy widzów.

Podczas posiedzenia komitet wykonawczy przyjmie także raport na temat przygotowań do Pucharu Konfederacji, który będzie próbą generalną przed mundialem w RPA. Turniej odbędzie się między 14 a 28 czerwca na stadionach, które będą gościć piłkarzy za rok.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.