MŚ w piłce ręcznej. Polacy przegrali z Danią

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej przegrała w Malmoe z Danią wynikiem 27:28 (9:15), w meczu grupy II, drugiego etapu mistrzostw świata piłkarzy ręcznych.

Nasi rywale są zdecydowanie lepsi, szybsi i przede wszystkim skuteczniejsi. W naszych szeregach brakuje zawodnika, który byłby pewnym strzelcem.

Znany z atomowego rzutu Karol Bielecki na 6 prób zdobył jednego gola! Taka statystyka mówi wszystko o przebiegu spotkania. Miejmy nadzieję, że trener naszego zespołu Bogdan Wenta dobrze zmotywuje zespół i nasi reprezentanci w drugiej połowie odrobią straty do przeciwnika.

Po przerwie zdecydowanie poprawiła się gra reprezentacji Polski. Dużo szybsze ataki, lepsza gra w obronie i zdecydowanie lepsza skuteczność. Zryw do ataku dali wprowadzeni na plac gry Mariusz Jurkiewicz oraz Mateusz Zaremba. Obaj wprowadzili wiele animuszu i wiary w zwycięstwo. Pod koniec meczu swoją szansę dostał również Piotr Wyszomirski. Nasz młody bramkarz zaprezentował się bardzo dobrze wykonując wiele świetnych interwencji. Po jego postawie widać, iż będzie na pewno bardzo dobrym następcą Sławomira Szmala.

Należy się wiele szacunku dla Polaków za to jak podeszli do drugiej części gry. Miejmy nadzieję iż w jutrzejszym meczu z Serbami (niedziela godz. 20.15) cały mecz w wykonaniu naszych reprezentantów będzie wyglądał tak jak dzisiejsza druga połowa.