Facebook Google+ Twitter

MŚ w Piłce Siatkowej. Zaserwuj piłkę księdzu Byrtowi do Szczyrku

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-07-18 18:45

Mistrzostwa świata siatkarzy rozpoczynają się 30 sierpnia i potrwają do 21 września. W związku z tym ksiądz Jan Byrt ze Sczyrku poszukuje ofiarodawców piłek do gry w siatkę.

 / Fot. ks. Jan Byrt Podczas mistrzostw będziemy się wspólnie modlić o wspaniałą rywalizację sportowców i w intencji organizatorów. Po każdym niedzielnym nabożeństwie ekumenicznym przekażemy dzieciom piłki do siatkówki, która jest sportem drużynowym. Tak samo chrześcijanie są wielką bożą drużyną, która rozgrywa piękny życiowy mecz. Mamy widzieć tego słabszego w druzynie i go nie odrzucać, ale motywować do pięknej gry. Zachęcać do tego aby starał się być jeszcze lepszy - powiedział ks. Byrt w rozmowie z Wiadomościami24.pl.

Jako pierwsi udział w akcji zadeklarowali: skoczek narciarski Piotr Żyła, polityk Jerzy Buzek, prezydent RP Bronisław Komorowski, europoseł Jarosław Wałęsa, prezydent Katowic Piotr Uszok, poseł Aleksandra Trybuś, wójt Brennej Krystyna Szarek i inni.

Dziś do parafii przybył pierwszy trener Adama Małysza - Jan Szturc i podarował piłki do siatkówki na te piękne nabożeństwa. Każdy chętny może dołączyć do tego projektu - dodał duchowny.

Gospodarzami meczów będą Warszawa (mecz otwarcia na Stadionie Narodowym), Katowice, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Kraków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.