MŚ w podnoszeniu ciężarów. Adrian Zieliński brązowym medalistą!

Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
Adrian Zieliński zdobył brązowy medal w kategorii 85 kg w odbywających się w hali Dome Disney Village pod Paryżem mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów. To pierwszy medal Polaków na tej imprezie.

Zieliński nie obronił tym samym tytułu wywalczonego przed rokiem w tureckiej Antalyi, gdzie triumfował z rezultatem 383 kg. Polak po rwaniu był drugi, zaliczając 174 kg. Niestety podrzut nie wyszedł mu zbyt dobrze. Zawodnik z Mroczy zaliczył tylko jedno podejście do 202 kg. Dwa kolejne do 208 kg spalił.

Niespodziewanie po rwaniu prowadził z wynikiem 178 kg Andriej Rybakow. Białorusin ma jednak słaby podrzut, zaliczył tylko 190 kg i spadł w klasyfikacji końcowej na siódme miejsce.

Złoty medal z zdecydowanie najlepszym zawodnikiem tej kategorii wagowej wywalczył Kianoush Rostami. Reprezentant Iranu jako jedyny przekroczył granicę 380 kg. Na drugiej pozycji uplasował się Francuz Benjamin Hennequin - 378 kg.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.