Facebook Google+ Twitter

MŚ w Ruhpolding. Niemki i Norwegowie najlepsi w sztafetach

Rozgrywane w Niemczech mistrzostwa świata w biathlonie zbliżają się ku końcowi. W piątek i sobotę rozegrano biegi sztafetowe. Wygrały reprezentantki gospodarzy oraz reprezentanci Norwegii. Natomiast Polki i Polacy wypadli poniżej oczekiwań.

Weronika Nowakowska-Ziemniak (Polska) / Fot. Njaelkies lea, licencja CC BY 3.0Podczas kończących się w niemieckim Ruhpolding mistrzostw świata w biathlonie w piątek i sobotę rozegrano biegi sztafetowe. Wśród kobiet faworytkami były Francuzki i Norweżki, a wśród mężczyzn - Norwegowie i Francuzi. Mimo tego polscy kibice liczyli na pozytywne niespodzianki, zwłaszcza ze strony naszych reprezentantek.

W biegu 4x6 km nasza kobieca drużyna ukończyła zawody na dziewiątej pozycji. Polki straciły do triumfatorek aż 3.46,17 min. Jako pierwsza pobiegła Krystyna Pałka. Zawodniczka AZS AWF Katowice dobierała dwa dodatkowe naboje i do strefy zmian przybiegła jedenasta. Gorzej strzelała kolejna Weronika Nowakowska-Ziemniak, która dobierała trzy pociski, ale utrzymała jedenaste miejsce.

Najgorzej spośród Polek spisała się biegnąca jako trzecia Magdalena Gwizdoń, która nie uchroniła się od kary i musiała przebiec dodatkowe 150 m. Doświadczona zawodniczka do strefy zmian przybiegła dwunasta. Na szczęście znacznie lepiej wypadła startująca na ostatniej zmianie Agnieszka Cyl. Urodzona w Jeleniej Górze biathlonistka dobierała cztery naboje, ale zdołała wprowadzić polską sztafetę do czołowej dziesiątki.

Magdalena Neuner (Niemcy) / Fot. Ragnar Singsaas, licencja CC BY-SA 2.0Niespodziewanie złoty medal zdobyły Niemki, uzyskując rezultat 1:09.33,0 h. W tym sezonie nie udało im się stanąć nawet na najniższym stopniu podium, ale przed własną publicznością potrafiły wygrać. Sukces jest tym większy, że Tina Bachmann, Magdalena Neuner, Miriam Goessner i Andrea Henkel na strzelnicy dobierały aż dziesięć razy i raz musiały pokonać rundę karną.

Medal srebrny przypadł Francuzkom, a brązowy Norweżkom. Marie Laure Brunet, Sophie Boilley, Anais Bescond i Marie Dorin Habert dobierały siedmiokrotnie naboje i do zwyciężczyń straciły 28,5 s. Z kolei Fanny Welle-Strand Horn, Elise Ringen, Synnoeve Solemdal i Tora Berger pomyliły się na strzelnicy aż dwanaście razy i "złoto" przegrały o 39,5 s. Z drugiej strony można stwierdzić, że wygrały "brąz", bo na pozycję medalową wyszły dopiero po ostatnim strzelaniu.

Wyniki sztafety kobiet (4x6 km):
Medal złoty: Niemcy (Tina Bachmann, Magdalena Neuner, Miriam Goessner, Andrea Henkel) 1:09.33,0 h (1 runda karna, 10 dobierań)
Medal srebrny: Francja (Marie Laure Brunet, Sophie Boilley, Anais Bescond, Marie Dorin Habert) 28,5 s straty (0, 7)
Medal brązowy: Norwegia (Fanny Welle-Strand Horn, Elise Ringen, Synnoeve Solemdal, Tora Berger) 39,5 (0, 12)
4. Białoruś 41,2 (0, 6)
5. Szwecja 1.05,2 (0, 5)
6. Ukraina 1.20,5 (0,8)
7. Rosja 1.34,0 (0, 11)
8. Słowacja 3.11,1 (1, 6)
9. Polska (Krystyna Pałka, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Magdalena Gwizdoń, Agnieszka Cyl) 3.46,7 (1, 12)
10. Czechy 3.50,8 (0, 12)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.