Facebook Google+ Twitter

MŚ w siatkówce 2014 w Polsce: Okazja do promocji naszego kraju

Mecz otwarcia zostanie rozegrany na stadionie narodowym 30 sierpnia. Reprezentacja Serbii będzie naszym pierwszym przeciwnikiem. Mistrzostwa Świata w siatkówce są okazją do promocji Polski. Nie wszyscy jednak wiedzą o tym wydarzeniu.

Mecz otwarcia zostanie rozegrany na stadionie narodowym / Fot. By This photo was taken by Przemysław Jahr Autorem zdjęcia jest Przemysław Jahr (Own work) [Public domain], via Wikimedia CommonsMistrzostwa, których Polska jest gospodarzem rozpoczynają się już pod koniec sierpnia. W turnieju wezmą udział 24 reprezentacje. Polacy podczas mundialu zagrają w grupie A, w której ich rywalami oprócz Serbów będą Argentyńczycy, Australijczycy, Wenezuelczycy oraz zespół z Afryki. Sprzedaż biletów rusza 7 kwietnia bieżącego roku.

Mecze zostaną rozegrane we Wrocławiu (Hala Stulecia), Łodzi (Atlas Arena), Gdańsku (Ergo Arena), Katowicach (Spodek), Bydgoszczy (Łuczniczka), Krakowie (Kraków Arena). Siatkarze naszej reprezentacji rozegrają mecz otwarcia w Warszawie, a kolejne mecze pierwszej fazy we Wrocławiu.

Mistrzostwa Świata w siatkówce są okazją do promocji Polski. W Bydgoszczy na wschodniej ścianie wieżowca Urzędu Wojewódzkiego umieszczono baner promujący nadchodzące wydarzenie. Będzie tam wisiał do końca września 2014 r. Natomiast na ulicach Rzymu i Mediolanu pojawiły się tramwaje, które również reklamują ten turniej.

Na stronie sportowych faktów znajduje się oświadczenie PZPS w sprawie organizacji MŚ 2014. "Polski Związek Piłki Siatkowej prowadzi rozmowy z Ministerstwem Sportu i Turystyki zmierzające do uzyskania wsparcia finansowego na działania organizacyjne związane z mistrzostwami. Środki wyasygnowane przez MSiT na organizację mistrzostw pozwoliłyby na wzmocnienie wspólnego dla PZPS i FIVB programu promującego mistrzostwa, miasta - gospodarzy i Polskę." W grę wchodzi 16 milionów. Jak podaje były reprezentant Polski, członek sejmowej podkomisji do spraw mundialu 2014 Paweł Papke w swojej wypowiedzi dla przeglądu sportowego: "słowa prezesa, że brakuje 16 mln może zabrzmiały złowieszczo, ale tak naprawdę nie szykuje się żadna katastrofa. Po prostu PZPS chce zagwarantować jak najwyższy standard imprezy, by te mistrzostwa stały się wizytówką Polski". Część kosztów pokryje również dotacja ze światowej federacji oraz wpływy z biletów.

W ostatnim czasie reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn odnosi sukcesy. Siatkarze zdobyli m.in srebrny medal na Mistrzostwach Świata w 2006 roku, złoty medal na Mistrzostwach Europy w Izmirze. Sportowcy przywieźli również srebrny medal z Mistrzostw Europy w 2011 roku, srebrny medal z Pucharu Świata w Japonii (zapewniając sobie w ten sposób awans na Igrzyska Olimpijskie w Londynie). Ostatnim największym osiągnięciem siatkarzy było wygranie Ligi Światowej w 2011 roku.

Dla wszystkich tych, którym nie uda się kupić biletów alternatywą są strefy kibica. Dokonania i rozgrywki zawodników będzie można śledzić również na otwartym kanale Polsatu.


Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.