Facebook Google+ Twitter

MŚ w siatkówce plażowej – Polacy znakomici

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-08-24 09:02

Znakomicie rozpoczęły się dla Polaków mistrzostwa świata do lat 21 w siatkówce plażowej w Mysłowicach. W kwalifikacjach zarówno para Piotr Marciniak/Krzysztof Orman, jak i Karolina Sowała/Karolina Michałkiewicz wywalczyli awans.

fot. Dziennik Zachodni Ze względu na ilość par (25 wśród pań i 22 wśród mężczyzn, awansowały po 4 najlepsze) mecze – w systemie przegrywający odpada – toczono nawet w ulewnym deszczu, ale dla biało-czerwonych i tak nad kąpieliskiem "Słupna" zaświeciło słońce.

Polacy zaczęli od gładkiego zwycięstwa 2: 0 nad Wenezuelczykami Del Nogal/Poletto, dziewczyny natomiast w pierwszej rundzie miały wolny los. – To wcale nie było dla nas korzystne, bo nie byłyśmy rozgrzane. Nasze rywalki miały już za sobą przetarcie, my dopiero miałyśmy zacząć – opowiadały Polki.

W drugim starciu Marciniak i Orman odesłali do domu kolejnych siatkarzy z Wenezueli Villafanę i Serquerę znów wygrywając 2:0. – Mieliśmy wenezuelski serial – śmiali się nasi siatkarze.

Na drodze dwóch Karolin stanęły nowozelandzkie siostry Stovold. Biało-czerwone triumfowały 2: 0. W tym momencie oba duety znalazły się o krok od awansu. – Czułyśmy stres, wbrew pozorom i wynikom, wcale nie grało nam się luźno i swobodnie – przyznały dziewczyny.

Kanadyjczycy DeBruyn i Hamilton mieli sporo czasu, by przyjrzeć się grze Marciniaka i Ormana. Z obserwacji wyciągnęli wnioski, które pozwoliły im wygrać pierwszego seta 23: 21. Polacy – dopingowani przez niewielką na razie grupkę kibiców – błyskawicznie złapali jednak właściwy rytm zwyciężający w drugiej partii do 13, a w trzeciej – niezwykle emocjonującej – do 12.

– Pomagał nam okrzyk Krzyśka "i o to chodzi", po każdym udanym zagraniu. To działało mobilizująco i dzięki temu do "serialu" dołożyliśmy kanadyjskie szczęśliwe zakończenie – stwierdził Marciniak.

Także naprzeciw pary Sowała/Michałkiewicz stanął duet z Kanady Adams/Knapp. I znów znalazł się na tarczy. Polki ani na chwilę nie oddawały inicjatywy i pewnie wygrały 2: 0.

Dziś na kąpielisku Słupna rozpocznie się turniej główny. Początek zmagań o godzinie 9, ostatnie mecze powinny się zakończyć około 19.

Rafał Musioł - Dziennik Zachodni

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.