Facebook Google+ Twitter

MŚ w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach Imprezą Roku 2013

79 Plebiscyt Przeglądu Sportowego i TVP na najlepszego sportowca 2013 roku w kategorii "Impreza Roku" wygrały Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej zorganizowane w Starych Jabłonkach w powiecie ostródzkim.

MŚ w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach w powiecie ostródzkim Imprezą Roku 2013! / Fot. archiwum Menu GroupW 79 Plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP na najlepszego sportowca 2013 roku przyznana została prestiżowa nagroda Championa za Imprezę Roku. 11 stycznia 2014 roku z rąk ministra sportu i turystyki Andrzeja Biernata podczas gali Mistrzów Sportu transmitowanej na żywo przez TVP1 statuetkę odebrali Andrzej i Tomasz Dowgiałło, organizatorzy wydarzenia pod Ostródą.

Wydarzenie z lipca 2013 roku w Starych Jabłonkach to było prawdziwe mistrzostwo świata. Imprezę w Starych Jabłonkach, które co roku zamieniają się w siatkarską metropolię za sprawą organizowanym tam imprezom piłki plażowej z cyklu World Tour, od 1 do 7 lipca obserwował cały świat podczas rywalizacji najlepszych zawodników świata. W Mistrzostwach Świata wzięło udział 96 duetów męskich i żeńskich, w tym 7 polskich. Chociaż żadnej z biało-czerwonych par nie udało się stanąć na podium tej wielkiej imprezy, to złoty medal zdecydowanie przyznać można jego organizatorom.

MŚ w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach w powiecie ostródzkim Imprezą Roku 2013! / Fot. archiwum Menu GroupByło mnóstwo atrakcji, nie tylko tych sportowych. Pierwszy raz w historii rozegrano mecz pokazowy na boisku umiejscowionym… na wodzie. Na początku włodarze FIVB łapali się za głowę, jak można było zorganizować tak wielką imprezę w tak małej miejscowości, Stare Jabłonki liczą przecież niewiele ponad 800 mieszkańców. Jednak piękno tych mazurskich okolic usytuowanych w tętniącym życiem i otwartym na turystów powiecie ostródzkim przyciągnęło imponujące liczby kibiców. Przez cały tydzień trwania turnieju przez Stare Jabłonki przewinęło się około 100 tysięcy osób. Wydarzenia relacjonowało 300 dziennikarzy z całego świata, a transmisje telewizyjne przeprowadzone były do ponad 120 krajów, zatem dostęp do nich miało około 2 miliardów osób. Te liczby naprawdę robią wrażenie. Atmosfera była niesamowita, na dwóch stadionach na trybunach podczas turnieju zasiadło ponad 12 tysięcy widzów, a w trakcie meczów Polaków pękały w szwach. Wydarzeń towarzyszących było co niemiara. W imprezie wzięły udział także największe gwiazdy polskiego sportu i nie tylko.

MŚ w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach w powiecie ostródzkim Imprezą Roku 2013! / Fot. archiwum Menu Group– "Wiedzieliśmy, że przyznając organizację mistrzostw świata dla Starych Jabłonek możemy liczyć na sukces" – komplementował na zakończenie imprezy Vicente Araujo, prezydent FIVB.

- "To niezwykła promocja naszego regionu oraz niebywały sukces organizatorów, sponsorów i wszystkich osób, które swoją ciężką pracą przyczyniły się do sukcesu tej imprezy" – mówił wówczas Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk.

MŚ w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach w powiecie ostródzkim Imprezą Roku 2013! / Fot. archiwum Menu Group- "Były to naprawdę wspaniałe mistrzostwa. Ogromne gratulacje dla osób pracujących nad jej organizacją, którzy pokazali jak w pięknym powiecie ostródzkim na Mazurach robi się imprezy na najwyższym światowym poziomie" - słowa uznania płyną od zarządu i koordynatorów Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, którego przedstawiciele uczestniczyli w Mistrzostwach Świata w Starych Jabłonkach w loży VIP i byli naocznymi świadkami perfekcyjnej organizacji wydarzenia.

Anna Figiel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.