Facebook Google+ Twitter

MŚ w trialu: Błażusiak ósmy w Wielkiej Brytanii

Tadeusz Błażusiak zajął ósme miejsce w kolejnej eliminacji Mistrzostw Świata w trialu, którą rozegrano w brytyjskim Hawkstone Park. Wygrał Japończyk Takahisha Fujinami.

Tadeusz Błażusiak Wynik Polaka jest sporym osiągnięciem, bo w brytyjskie zawody były kolejnymi, na których testował on motocykl z czterosuwowym silnikiem.
- Już niedługo wszyscy będą takimi jeździć, więc ja i mój team chcemy być na tą chwilę jak najlepiej przygotowani - mówi zawodnik grupy Scorpa.

Błażusiak na trasie otrzymał 87 punktów karnych. Najlepszy okazał się mistrz świata sprzed dwóch lat, Japończyk Takahisha Fujinami - 32 punkty. Jeden punkt karny więcej otrzymał zeszłoroczny triumfator, Hiszpan Adam Raga. Trzeci był jego rodak, Albert Cebestany (34 punkty). Podium wygląda więc jak trzy tygodnie wcześniej w Grand Prix Polski. Wtedy Błażusiak również był ósmy.

Nie uległa też zmianie klasyfikacja generalna. Prowadzi Raga przed Fujinamim. Trzeci jest Brytyjczyk Doug Lampkin, który na swoim terenie zajął czwartą lokatę. Błażusiak utrzymał w "generalce" ósme miejsce.
Kolejne zawody odbędą się 3 września w Andorze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.