Facebook Google+ Twitter

MŚ w trialu już w niedzielę w Myślenicach

Najbliższy weekend w podkrakowskich Myślenicach upłynie pod znakiem zmagań najlepszych trialowców. Po szesnastu latach przerwy w Polsce zostanie rozegrana siódma eliminacja Mistrzostw Świata.

fot. Maciej Skowronek Trial to dyscyplina sportów motorowych, polegająca na pokonywaniu przeszkód. Zawodnicy muszą zaliczyć kilkanaście odcinków obserwowanych. Na ich drodze stają głazy, pnie, a także strome i śliskie podjazdy.
Myślenickie zawody rozegrane zostaną w lasach na Zarabiu, a także na stadionie Klubu Sportowego Dalin. Zawodnicy będą musieli dwukrotnie pokonać piętnaście odcinków obserwowanych. Pod Kraków zawitają najlepsi trialowcy na świecie: aktualny mistrz świata, Hiszpan Adam Raga, zeszłoroczny mistrz - Japończyk Takashi Fujinami, a także siedmiokrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej, Brytyjczyk Doug Lampkin.
Polskę reprezentował będzie mistrz Europy z 2004 roku, Tadeusz Błażusiak, który po sześciu eliminacjach zajmuje ósme miejsce.
Dzień wcześniej rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy - zawody przeznaczone dla młodych, obiecujących zawodników. Coroczny zwycięzca klasyfikacji generalnej otrzymuje przepustkę do startów w MŚ.
Trial na najwyższym poziomie gości w Myślenicach po raz piąty. Rok temu rozegrano tu Mistrzostwa Europy. Wygrał wówczas Brytyjczyk Shaun Morris. Na trasie pojawił się też Tadeusz Błażusiak, jednak nie w roli uczestnika (z racji zwycięstwa w 2004 roku nie mógł już startować w ME), ale gwiazdy, która uświetniła imprezę efektownym pokazem umiejętności.
Tym razem będzie walczył w Myślenicach o zwycięstwo. Czy uda mu się wygrać na "swoim" terenie?
Początek zawodów zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, o godzinie 9.00 na stadionie Dalinu Myślenice, przy ulicy Piłsudskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.